Znaleziono 0 artykułów
25.07.2021

Swatch Calling: Kto ty jesteś?

25.07.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Swatch zaprasza artystów z całego świata do niezwykłego konkursu. Z każdego kraju zostanie wyłoniony artysta, który najtrafniej zinterpretował specyfikę miejsca, z którego pochodzi.

EXPO to prestiżowa wystawa, na której kraje z całego świata prezentują swój dorobek kulturalny, naukowy i techniczny. Jej tradycja sięga połowy XIX wieku, a do najbardziej spektakularnych osiągnięć należy np. Wieża Eiffla, którą wzniesiono w 1889 roku, by uświetnić paryską edycję. 

W zeszłym roku plany organizatorów pokrzyżowała pandemia COVID-19, dlatego EXPO 2020 otworzy się z opóźnieniem, 1 października 2021 i potrwa do końca marca 2022. To wyjątkowa edycja również dlatego, że po raz pierwszy odbędzie się w kraju arabskim.

W Dubaju swoją obecność potwierdziło ponad 200 wystawców, wśród nich marka Swatch.

Z tej okazji producent zegarków ogłosił konkurs skierowany do artystów z całego świata, którzy mają za zadanie zinterpretować wizualnie specyfikę swojej ojczyzny. Ta wyjątkowa pocztówka może odnosić się do ogólnie znanych symboli albo indywidualnego odbioru twórcy. Może przywoływać stereotypy albo je obalać. Najważniejszy jest efekt - ma przenieść widza w inny nieznany, świat, oddać nastrój miejsca i temperament jego mieszkańców.  

 

W pierwszej fazie jury wyłoni najlepsze prace - po jednej reprezentującej każde państwo. Wybrane grafiki pojawią się na specjalnej wystawie w ramach EXPO 2020. Te, które okażą się najpopularniejsze wśród publiczności, otworzą swoim twórcom drogę do rezydentury w hotelu Swatch Art Peace Hotel w Szanghaju - wyjątkowej przestrzeni, gdzie świat popularnych zegarków przenika się ze sztuką, tworząc najciekawsze i najbardziej innowacyjne projekty.

Zwycięskie prace włączone w projekt Swatch X You umożliwią też personalizację zegarków.
Zgłoszenia można przysyłac do 8 sierpnia.

 

 

Redakcja Vogue.pl
  1. Kultura
  2. Design
  3. Swatch Calling: Kto ty jesteś?
Proszę czekać..
Zamknij