Znaleziono 0 artykułów
18.12.2021
Artykuł partnerski

Sprawdzone prezenty dla miłośników kawy

18.12.2021
Fot. materiały prasowe

„Życie odmierzam w filiżankach kawy” – mawiał T.S. Eliot. Jeżeli jest to życiowe motto również bliskiej wam osoby, to macie do czynienia z prawdziwym kawoszem. Z myślą o miłośnikach aromatycznego naparu wybraliśmy sprawdzone pomysły na prezent od marki Nespresso, m.in. ze świątecznej kolekcji Gifts of the Forest.

Pozycja obowiązkowa

Fot. materiały prasowe

Podczas gdy miłośnicy kina nie wyobrażają sobie życia bez dobrych filmów, rytm dnia prawdziwych kawoszy wyznaczają filiżanki ulubionej kawy. Aby cieszyć się pełnią smaku starannie wybranych ziaren, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. W ofercie Nespresso znajdziemy szeroki wybór ekspresów z linii Original, pomyślanej do kaw klasycznych i Vertuo – ekspresy do zadań specjalnych. Prawdziwym ekspertom polecamy model Vertuo Next Deluxe w zestawie z urządzeniem Barista.

Mała czarna

Idealne espresso to podstawa. Wie o tym marka Nespresso, dlatego w nowej linii marki Gifts of the Forest nie mogło zabraknąć klasycznej małej czarnej. Kawa Forrest Black wyróżnia się głębokim smakiem z wyrazistymi, drzewnymi nutami i jagodowym aromatem. Dzięki temu sprawdzi się doskonale zarówno rano, jak i wieczorem – jako baza kawowego koktajlu. Z myślą o wspólnej celebracji marka Nespresso przygotowała autorskie przepisy na orzeźwiające Forest Sprits, Nespresso Negroni i wiele innych, oryginalnych drinków.

Fot. materiały prasowe

Komu w drogę…

Fot. materiały prasowe

W codziennym biegu przerwa na kawę potrafi być jedną z niewielu momentów dla siebie. Mimo to czasem trudno znaleźć chwilę, by delektować się filiżanką ulubionego naparu. Sprawdzonym pomysłem na prezent dla tych, którzy zawsze są w ruchu, będzie kubek termiczny z linii Nomad. Dzięki niemu bliski nam kawosz latem będzie mógł dłużej cieszyć się ulubionym dripem na lodzie, a zimą – rozgrzewającym flat white’em. Projektantom Nespresso udało się pogodzić minimalistyczny design z dużą pojemność (aż 400 ml) i poręcznością. Kubek bez problemu zmieści się w torebce, a nasza ulubiona kawa zawsze będzie na wyciągnięcie ręki.

Eksplozja smaków

Obok klasycznego espresso w kolekcji Gifts of the Forest znalazły się również dwie wyjątkowe kawy smakowe na bazie południowoamerykańskiej arabiki, inspirowane różnorodnością i bogactwem natury. Kawa Forest Almond Flavour to propozycja dla miłośników słodkich, orzechowych nut. Z kolei zwolennicy bardziej soczystych aromatów na pewno docenią Forest Fruit Flavour, przywodzącą na myśl zbierane jesienią jagody i pyszne, domowe ciasta na ich bazie. Podarowane razem bądź osobno pozwolą odkryć naszemu kawoszowi nowy krajobraz smaków.

Kawowe uniwersum

Fot. materiały prasowe

Świat kawy to niezwykle różnorodne i fascynujące uniwersum. Jedną z misji Nespresso jest jego celebracja. Z tego powodu w świątecznej kolekcji marki znalazł się wyjątkowy kalendarz adwentowy Nespresso x Johanna Ortiz. Stworzony we współpracy z kolumbijską projektantką mody kalendarz to małe dzieło sztuki, skrywające niezwykłe bogactwo świata kawy. Dostępny zarówno dla systemów Vertuo, jak i Original, zabierze obdarowaną osobę w podróż dookoła świata śladem ukochanego naparu.

Świąteczna kolekcja Nespresso, inspirowana pięknem lasów, to wyraz zaangażowania marki w ochronę środowiska. Dzięki współpracy z organizacją Conservation International, firma pomaga chronić 10 milionów drzew w Amazonii oraz zachęca swoich miłośników do włączenia się w akcję i wspólnej pracy na rzecz lepszej przyszłości.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij