Znaleziono 0 artykułów
12.10.2022

Sydney Sweeney zagra Barbarellę

12.10.2022
Sydney Sweeney (Fot. Getty Images)

Sydney Sweeney wyprodukuje remake filmu „Barbarella” z 1968 roku i wystąpi w nim. Aktorka, znana z „Euforii” i „Białego Lotosu”, wcieli się w tytułową postać, graną niegdyś przez Jane Fondę.  

Barbarella to bohaterka komiksów stworzonych w latach 60. przez Jean-Claude'a Foresta. Międzygwiezdna agentka do zadań specjalnych wykorzystywała w walce cały arsenał futurystycznych gadżetów; twórcy postaci podkreślali też jej seksapil. Jej przygody zostały przeniesione na duży ekran przez Rogera Vadima w 1968 roku, a Barbarellę zagrała Jane Fonda. Tytułową rolę proponowano również Sophii Loren i Brigitte Bardot, ale obie aktorki odmówiły.

Jane Fonda jako Barbarella (Fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News)

W 2007 roku reżyser Robert Rodriguez pracował nad projektem realizacji remake’u filmu, w którym miała wystąpić Rose McGowan, a w dwa lata później Robert Luketic również próbował uruchomić produkcję. Oba pomysły nie doczekały się jednak realizacji.

Rola Barbarelli czekała na Sydney Sweeney. 11 października aktorka ogłosiła na Instagramie, że wcieli się w postać agentki.

Szczegóły produkcji wciąż trzymane są w tajemnicy. Nie ujawniono jeszcze nazwisk reżysera, scenarzysty, ani głównego producenta. Wiadomo jednak, że Sweeney zostanie jedną z producentek wykonawczych, film zaś powstanie dla Sony Pictures. 

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Sydney Sweeney zagra Barbarellę
Proszę czekać..
Zamknij