Znaleziono 0 artykułów
01.09.2020
Artykuł partnerski

Tak pachnie przyszłość

01.09.2020
Acqua di Parma Colonia (fot. materiały prasowe)

Poszukiwanie i ochrona piękna są siłą napędową ewolucji. Nie wiemy, jak będzie wyglądała przyszłość. Ale dzięki Acqua di Parma Futura znamy już jej zapach. Jest mistrzowski! Woda kolońska Colonia Futura to nie tylko przyjemność, lecz także manifest troski o środowisko.

W czasach, kiedy artyści są często spychani na boczny tor, a natura codziennie jest dewastowana, niezwykły projekt włoskiej marki Acqua di Parma – Futura, nabiera głębszego znaczenia. Ktoś może powiedzieć: przecież to tylko perfumy! Tak i nie. „Przyszłość należy do tych, którzy przygotowują się do niej dziś” – powiedział Malcolm X. Acqua di Parma Futura i Colonia Futura rozpoczęły czas futurystycznej przemiany od siebie.

Acqua di Parma Futura to inicjatywa i zobowiązanie w jednym. – Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek mamy świadomość, że nasz sukces w utrzymywaniu przy życiu wszystkiego, co kochamy we Włoszech: natury, kultury i sztuki, zależy od naszej zdolności do ochrony tych dóbr i zachowania ich dla przyszłych pokoleń – mówi Laura Burdese, CEO i prezes marki Acqua di Parma.

Acqua di Parma Colonia (fot. materiały prasowe)

Inicjatywa ma celebrować i chronić włoską naturę, kulturę i sztukę, ale wykracza dziś poza granice Italii. Staje się międzynarodowym protestem – symbolem ponadczasowego dążenia do piękna, dla nas samych i dla tych, którzy przyjdą po nas.

Mapa działań

Program Acqua di Parma Futura to kompleksowa mapa działań w pięciu kluczowych obszarach: produkty, ludzie, klimat, procesy i wspólnota. Wspólną płaszczyzną dla nich jest dbałość o integrację, ponieważ inicjatywa ma na celu zaangażowanie współpracowników w pełną transparentność, odpowiedzialność i przejrzystość – od produkcji po sprzedaż.

Zacznijmy od produktów. To one przez lata były ucieleśnieniem miłości Acqua di Parma do Włoch i włoskiej kultury. Teraz marka wybiega w przyszłość i zobowiązuje się stosować mniej materiałów, za to lepszej jakości. Na przykład wprowadza odkręcany atomizer, co pozwoli oddzielić go od szkła w celu recyklingu. Plastikowe opakowania nowej linii hotelowej marki mają pochodzić w 100 proc. z recyklingu.

Osiągnięcia możliwe są dzięki ludziom. Wśród nich są partnerzy zaangażowani w łańcuch wartości – Acqua di Parma ściśle współpracuje ze swoimi dostawcami. To daje pewność, że tradycyjne metody rzemieślnicze są pielęgnowane, ale i unowocześniane.

W działaniach na rzecz klimatu chodzi o inwestycje operacyjne, aby stopniowo zmniejszać ślad węglowy na wszystkich poziomach – od sposobu produkcji, przetwarzania po dostawę produktów. W Mediolanie już możliwe są rowerowe dostawy od Acqua di Parma.

Zarządzanie kluczowymi procesami, czyli kolejnym obszarem zainteresowania inicjatywy Acqua di Parma Futura, opiera się na uzyskanym przez markę certyfikacie ISO14001:2015. Gwarantuje on, że wszystkie działania operacyjne są rozliczane, aby z czasem skutecznie poprawić efektywność środowiskową firmy. Wszystkie nowe butiki Acqua di Parma, podobnie jak te już działające w Mediolanie, Rzymie, Dubaju i w Chinach – zostają wyposażone w systemy oświetlenia LED. Butiki w Mediolanie i Rzymie również w funkcjonalne liczniki energii, co pozwoli pracującym w nich ludziom na bardziej wydajne i odpowiedzialne wykorzystanie naturalnych zasobów.

fot. materiały prasowe

Filar wspólnotowy obejmuje działanie na rzecz społeczności. Warto tu wymienić uczestnictwo w programie MOVEMEN czy LILT (Włoska Liga Walki z Nowotworami), w celu podnoszenia świadomości mężczyzn w tematach zagrożeń dla zdrowia. To także darowizny na cele charytatywne, na przykład dla organizacji Dynamo Camp, która zapewnia terapię rekreacyjną oraz warsztaty dla poważnie chorych dzieci i ich rodzin. Ponadto realizowane są działania edukacyjne na rzecz inwestowania we włoskie savoir-faire (Akademia Diadema szkoli nowe pokolenie fryzjerów). Doktoranci wydziału Rolniczego Università Mediterranea dostają wsparcie finansowe.

Przyszłe cele Futury obejmują stopniową eliminację plastiku jednorazowego użytku i umożliwienie klientom łatwego napełniania pustych flakonów ponownie. Trwają również badania mające na celu zaprojektowanie systemu do ponownego wykorzystywania plastikowych opakowań linii hotelowej.

– Program Acqua di Parma Futura jest naturalnym rozwinięciem celu, do którego dążymy od 1916 r. i zawsze inspirował nas do ewolucji – tłumaczy Laura Burdese. – To współczesna manifestacja tego, co sprawia, że włoski styl życia jest tak żywy. I co ważne, daje ona też obietnicę ocalenia go dla przyszłych pokoleń.

Manifest zapachowy

Zapach Colonia Futura jest symbolem filozofii zrównoważonego rozwoju włoskiego Maison Acqua di Parma, więc w naturalny sposób przyjmuje nazwę programu. Colonia Futura jest współczesnym wyrazem dążenia do ochrony i promocji zasobów naturalnych i kulturowych Włoch. Tym celom marka stara się być wierna od początku istnienia. Od ponad wieku Acqua di Parma celebruje włoską sztukę życia. Dzisiaj, gdy rozwijają się nowe scenariusze środowiskowe i style życia, nadszedł właściwy czas, aby zaprezentować produkt, który odzwierciedla zobowiązanie ochrony dziedzictwa.

Zapach wody kolońskiej Colonia Futura jest mocno zakorzeniony w sercu Maison. Odwołuje się do tradycji klasycznej wody kolońskiej – kultowego zapachu Maison z 1916 r., zarówno w warstwie olfaktywnej, jak i jakości składników. To deklaracja miłości Acqua di Parma do natury: eksplozji naturalnych składników cudownie połączonych, ale wybrzmiewających także indywidualnie.

Acqua di Parma Colonia (fot. materiały prasowe)

Zgodnie z normą ISO16128 aż 99 proc. składników jest pochodzenia naturalnego. Zapach wykorzystuje jedne z najbardziej klasycznych i atrakcyjnych składników wody kolońskiej, a tym samym historii perfumiarstwa, wybierając najlepsze i najbogatsze cechy oryginalnej tonacji sensorycznej i reinterpretując je w wibrującej i bardzo współczesnej kreacji.

Mamy tu więc bergamotkę z Kalabrii, aromatyczną szałwię i świeżą lawendę wzmocnioną pikantnymi niuansami różowego pieprzu. To kluczowe esencje Colonia Futura – nuty, które przywołują bogactwo słonecznych włoskich krajobrazów. Wibrujący początek staje się delikatniejszy w sercu zapachu, ujawniając słodki i aromatyczny akord fougère. Ta harmonia doskonale uzupełnia bazę kompozycji, w której wetiwer podkreśla intensywnie ziemistym tonem swój drzewny akcent.

Acqua di Parma Colonia (fot. materiały prasowe)

Perfekcyjny detal

Flakon i opakowanie zewnętrzne zaprojektowano z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wśród innowacji jest plastikowy korek pochodzący z recyklingu i nadający się do ponownego przetworzenia. Zastąpił on słynny bakelit. Atomizer łatwo odkręcić, dzięki czemu flakon można poddać recyklingowi. Etykietę zrobiono z odpadów kopalnianych marmuru: zdobi flakon i zewnętrzne opakowanie, przybierając szałwiowe odcienie zieleni, które nawiązują do głównego składnika. Kultowe, cylindryczne opakowanie zewnętrzne wykonano z tektury z certyfikatem FSC.

Możliwość recyklingu wszystkich elementów nowej Colonia Futura uosabia wysiłki Acqua di Parma na rzecz promowania bardziej świadomego wykorzystania zasobów planety. Recykling szkła i plastiku oznacza niższą emisję materiałów zanieczyszczających, a to wymierne korzyści na każdym poziomie: od środowiskowego po społeczny.

Każdy kocha pięknie pachnieć, a Colonia Futura jest pod tym względem niezaprzeczalnie mistrzowska. Przyjemności towarzyszy świadomość tego, że bierzemy udział w projekcie zmieniającym świat na lepszy. Czy może być bardziej pożądane połączenie? A jeśli ktoś zapyta, czy jest to zapach męski czy damski? Odpowiedź brzmi: to zapach uosabiający wszystko, co najpiękniejsze we włoskiej przyrodzie i kulturze. A piękno nie zna granic.

* Oprócz wody kolońskiej w kolekcji Acqua di Parma Colonia Futura znajdziemy żel do mycia ciała i włosów (lekka i transparentna konsystencja tworzy w kontakcie z wodą miękką kremową pianę, a delikatna formuła, wzbogacona pantenolem i morskimi mikroelementami, pozostawia skórę przyjemnie gładką i świeżą, ułatwia rozczesywanie włosów; dostępny w butelce wykonanej z plastiku pochodzącego z recyklingu i nadającego się do ponownego przetworzenia); dezodorant w sprayu bez aerozolu (gwarantuje natychmiastową i długotrwałą świeżość) i dezodorant w sztyfcie (gwarantuje długotrwałą świeżość, a formuła pozbawiona alkoholu jest odpowiednia także dla wrażliwej skóry).

Maja Mendraszek-Goser
Proszę czekać..
Zamknij