Znaleziono 0 artykułów
27.05.2020

Tanie podróże do Japonii

27.05.2020
(Fot. Getty Images)

W obliczu pandemii i zamknięcia granic, kraje, które do niedawnaprzyciągały miliony turystów, dziś tęsknią za odwiedzinami. Rząd Japonii chcąc zachęcić do podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdy wznowiony zostanie ruch lotniczy, obiecał pokryć część kosztów biletów lotniczych do tego kraju.

W 2018 roku Japonię odwiedziło 31 milionów turystów. Po sukcesie dziewiątej edycji Pucharu Świata w Rugby, rząd miał nadzieję na przypływ jeszcze większej liczby odwiedzających w 2020 roku, w związku z letnimi Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi w Tokio. Pandemia pokrzyżowała jednak plany, co znacząco osłabiło turystykę. Obecnie Japonii nie mogą odwiedzać mieszkańcy stu krajów, a każdy kto przyjeżdża, zobowiązany jest do odbycia czternastodniowej kwarantanny.

Hiroshi Tabata, przedstawiciel japońskiej Agencji ds. Turystyki, ogłosił plany rządu na dofinansowywanie biletów lotniczych. W momencie ustania nowych przypadków zachorowań i wznowienia ruchu lotniczego, rząd planuje częściowo pokrywać koszty podróży do Japonii. Rządowy pakiet w wysokości 1,35 bilionów jenów (10 bilionów funtów) zostanie uruchomiony już w lipcu. 

Wszystko zależy jednak od tego, czy kraj doświadczy drugiej fali zachorowań na koronawirusa. Plany na wzmocnienie sektora turystycznego ma też włoski rząd. Władze Sycylii opłacą nie tylko część biletu lotniczego, ale także pokryją koszty co trzeciego noclegu, a nawet bilety wstępu do muzeów i wykopalisk archeologicznych. Specjalne vouchery mają być niedługo dostępne na oficjalnej stronie turystycznej wyspy. 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij