Znaleziono 0 artykułów
10.07.2019

Taylor Swift najlepiej zarabiającą gwiazdą

10.07.2019
Taylor Swift  (Fot. Amy Sussman/FilmMagic)

Jak podaje w swoim rankingu magazyn „Forbes”, przez ostatni rok piosenkarka zarobiła ponad 185 milionów dolarów, głównie za sprawą światowej trasy koncertowej i płatnej współpracy z Apple i Netflixem. W czołówce znaleźli się również Kylie Jenner (170 mln dolarów) i Kanye West (150 mln dolarów).

Jak co roku magazyn „Forbes” przygotował listę stu najlepiej zarabiających gwiazd, zestawiając ich zarobki (po odliczeniu podatku) z ostatnich dwunastu miesięcy. Pierwsze miejsce, po raz drugi w karierze, zajęła Taylor Swift, której dochód oszacowano na 185 milionów dolarów. Piosenkarka znalazła się na podium za sprawą światowej trasy koncertowej „Reputation Stadium Tour”, która zyskała tytuł najbardziej dochodowej w historii Stanów Zjednoczonych. Sporą część dochodów Swift zawdzięcza także płatnym współpracom z Netflixem, Apple i Coca-Colą.

Kylie Jenner ( Fot. Neilson Barnard , Getty Images)

Drugie miejsce przypadło Kylie Jenner, która niedawno zdobyła tytuł najmłodszej miliarderki w historii. Właścicielka marki Kylie Cosmetics, którą wycenia się na ponad 800 milionów dolarów,  tylko w tym roku zarobiła 170 milionów dolarów. Tuż za nią znalazł się Kanye West. Według zestawienia Forbesa, artysta i projektant może pochwalić się przychodami w wysokości 150 milionów dolarów. Wartość jego założonej wspólnie z adidasem marki Yeezy szacuje się z kolei na półtora miliarda dolarów.

Kim Kardashian i Kanye West podczas MET Gali 2019 ( Fot. Kevin Mazur/MG19, Getty Images)

Na liście „Forbesa” znalazło się wielu sportowców, w tym Lionel Messi, które dochód oszacowano na 127 milionów dolarów. W zestawieniu nie zabrakło J. K. Rowling z wynikiem 92 milionów dolarów. Na dwudziestej pozycji uplasowali się ex aequo Beyonce i Jay-Z, mogący się pochwalić ponad 80 milionowym dochodem. Kim Kardashian, z 72 milionami dolarów, zajęła 26. miejsce.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij