Znaleziono 0 artykułów
11.09.2020

„Test na przyjaźń”: O aborcji, dorastaniu i przyjaźni

11.09.2020
Kadr z filmu (Fot. mat. prasowe HBO GO)

Za kilka dni Barbie Ferreira i Haley Lu Richardson zabiorą nas w podróż po Stanach Zjednoczonych. W drodze odkryją, co jest w życiu najważniejsze. Premiera filmu o dorastaniu na HBO GO już 18 września.

Film fabularny na podstawie powieści „Unpregnant” autorstwa Jenni Hendriks i Teda Caplana to historia o dorastaniu, pokonywaniu własnych lęków i, przede wszystkim, przyjaźni.

Kiedy siedemnastoletnia Veronica (Haley Lu Richardson), ambitna uczennica liceum, dowiaduje się, że jest w ciąży, staje przed trudną decyzją. Czy to koniec jej marzeń o świetlanej przyszłości i nauce na prestiżowej uczelni? Ze wstydu przed rodziną i znajomymi postanawia podjąć samodzielną walkę, lecz najbliższy lekarz, który mógłby jej pomóc, ma klinikę ponad 1500 km dalej. Dziewczyna prosi byłą przyjaciółkę, teraz outsiderkę, Bailey (Barbie Ferreira), by wraz z nią udała się w trzydniową wyprawę do Nowego Meksyku.

Ekranizacja ukazuje problemy, z jakimi mierzą się kobiety na całym świecie. To nie jest film o samym wyborze, ale o trudnościach z dostępem do profesjonalnej opieki medycznej i o zewnętrznej presji. Jak w „Teen Vogue” zdradziła Haley Lu Richardson: – Decyzja o aborcji jest dla Veroniki niezwykle jasna, niemal natychmiastowa. To jedyna opcja, którą widzi dla siebie na tym etapie życia. Lecz kluczowe są jej emocje – lęk przed wyznaniem tajemnicy najbliższym.

 

Obsada filmu

W rolę Veroniki wcieli się Haley Lu Richardson znana z filmu „Trzy kroki od siebie”, w którym zagrała u boku Cole’a Sprouse’a. Rolę Bailey otrzymała natomiast Barbie Ferreira z serialu „Euforia”. Oprócz nich na ekranie zobaczymy m.in. Alexa MacNicolla („The Society”), Breckina Meyera („Garfield”) oraz Karę Royster („Słodkie kłamstewka”). A za reżyserię odpowiedzialna jest nagrodzona Emmy Rachel Lee Goldenberg.

Premiera filmu odbędzie się 18 września w HBO GO.

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij