Znaleziono 0 artykułów
11.03.2021

Klapki i skarpetki: Najmodniejszy duet sezonu?

11.03.2021
Fot. Getty Images

Gdy faux pas staje się trendem. Kiedyś noszenie skarpetek do klapek uchodziło za przejaw abnegacji, dziś świadczy o umiejętnej zabawie modą. Takie zestawienie lansują Kendall Jenner i Katie Holmes, a na wybiegu oglądamy je u Fendi.

Kto z niedowierzaniem przygląda się zdjęciom birkenstocków noszonych z wełnianą skarpetą, niech przypomni sobie czas, gdy w modzie panował soviet chic, nawiązujący w dosłowny sposób do ubioru nastolatków z blokowisk Europy Środkowo-Wschodniej z przełomu lat 90. i 2000. Branża potrzebowała wtedy tej dawki autentyczności.

Kendall Jenner /(Fot. Getty Images)
Fendi wiosna-lato 2021 /(Fot. Imax Tree)

Na klapki noszone ze skarpetkami można śmiało patrzeć jako na kontynuację tego nurtu. Albo za ich wejście do wielkiej mody obwiniać ogólną zmianę nastawienia do ubioru. I nie chodzi tylko o pragmatyzm i wygodę. Owszem, funkcjonalność stała się w ostatnich miesiącach jednym z nadrzędnych kryteriów. Wiele z nas zaczyna coraz odważniej podchodzić do mody, bez obawy o społeczny ostracyzm. Skoro prawie z nikim się nie widujemy, zaczynamy ubierać się dla siebie, dajemy upust chwilowym kaprysom, próbujemy wypatrzonych w sieci trendów. A jeśli te ostatnie są przy okazji wygodne, robimy dla nich w szafie miejsce na dłużej.

Klapki i skarpetki (sportowe albo zamszowe w stylu birksenstocków) najpierw zagościły w modzie streetwearowej. Dziś coraz bliżej im do minimalizmu – skandynawskie influencerki kryte klapki Boston od Birkenstock noszą ze skarpetami z kaszmiru, jasnymi dżinsami i luźną koszulą, utrzymując całość w neutralnej stylistyce. Królowe nonszalanckiej prostoty, czyli siostry Olsen, łączą ten kontrowersyjny duet ze spodniami od garnituru i obszernym płaszczem. Klapki i skarpetki można nosić z wydaniu wiosenno-letnim (ze spódnicą, sukienką, szortami) albo zimowym jak Katie Holmes. Ulubienica paparazzich postawiła na różowe skarpetki i klapki z łańcuchem od J.W. Andersona, którymi przełamała czarną stylizację.

 

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij