Znaleziono 0 artykułów
18.05.2020

„Vogue” i Amazon ratują branżę mody

18.05.2020
Lauren Sanchez, Jeff Bezos, Anna Wintour i Bee Shaffer (Fot. Stefanie Keenan/Getty Images for TOM FORD: AUTUMN/WINTER 2020 RUNWAY SHOW )

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata, we współpracy z amerykańską radą projektantów mody i magazynem „Vogue”, otwiera Amazon Fashion, nową platformę internetową z ubraniami niezależnych marek.

„Common Threads: Vogue x Amazon Fashion” to wspólna inicjatywa gigantów, która ma na celu wsparcie projektantów mody. Skierowana jest do mniejszych przedsiębiorstw, którym grozi bankructwo. Oferując projekty na platformie Amazona, możemy uratować ich podupadającą działalność. W końcu ze strony korzysta ponad 197 milionów użytkowników miesięcznie. Internauci mogą także wpłacać darowizny na rzecz akcji. Wśród dwudziestu wyjątkowych twórców znaleźli się projektanci tacy jak Batsheva Hay, Brock Collection, 3.1 Phillip Lim i Edie Parker. 

 Jestem podekscytowana współpracą z Amazonem i chciałabym podziękować Amazon Fashion za wsparcie inicjatywy oraz tak szybką pomoc dla amerykańskich projektantów mody. I choć nie ma prostego rozwiązania dla naszej branży, to wierzę, że jest to ważny krok w dobrym kierunku – mówiła Anna Wintour, redaktorka naczelna „Vogue’a” oraz dyrektorka artystyczna wydawnictwa Condé Nast.

Internauci mogą skorzystać z oferty outletowej marek zagrożonych bankructwem. Akcja powstała w wyniku współpracy „Vogue’a” i CFDA w zeszłym miesiącu. Zebrano wtedy ponad cztery miliony dolarów, które przekazano w małych ratach dla projektantów, sklepów odzieżowych i producentów. Część odłożono na rzecz funduszu wspierającego branżę, kiedy sklepy otworzą działalność. Amazon przekazał dla funduszu datek w wysokości pięciuset tysięcy dolarów. I tak zrodziła się współpraca. 

Projektanci mogą wybrać, które stylizacje chcą na Amazon Fashion sprzedawać. Kontrolują także ich cenę i publikowane zdjęcia. Amazon zgodził się na zwolnienie z comiesięcznych opłat za pakowanie i sortowanie.

Bezos aktywnie działa na rzecz wsparcia społeczeństwa i środowiska. W lutym ogłosił utworzenie inicjatywy Bezos Earth Fund, której celem jest wspieranie naukowców, aktywistów i organizacji walczących ze zmianami klimatycznymi. Przekazał ażdziesięć miliardów dolarów czyli ok. 10 proc. swojej fortuny. 

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij