Znaleziono 0 artykułów
19.06.2021

Blond najmodniejszym kolorem lata

19.06.2021
Billie Eilish (Fot. Kelia Anne MacCluskey)

Billie Eilish lansuje blond na lato. Ekspertka – mistrzyni koloryzacji i założycielka marki Bleach London, Alex Brownsell – radzi, jak rozjaśnić włosy tak, by ich nie zniszczyć.

Billie Eilish efekt radykalnej metamorfozy pokazała na okładce brytyjskiego „Vogue’a”. Mistrzyni koloryzacji i założycielka marki Bleach London, Alex Brownsell, radzi, jak przejść na jasną stronę bez narażania włosów na osłabienie.

Skąd wzięło się przeświadczenie, że rozjaśniając włosy, ryzykujemy ich wypadnięcie?

Wokół rozjaśniania włosów narosło wiele mitów. To pokłosie lat 80., gdy wszyscy robili trwałe i rozjaśniali włosy. Wtedy przyczyną utraty włosów było jednoczesne robienie trwałej, rozjaśnianie i szalone stylizacje. Obecnie używamy produktów, które odżywiają włos.

Panuje też błędne przekonanie na temat rozjaśniania włosów o afrykańskiej teksturze. Niezależnie od tego, od jakiego koloru bazowego wychodzimy, proces rozjaśniania jest szybki.

Jak zdecydować, jaki odcień blondu nam pasuje?

Przy wyborze koloru włosów stosuje się takie same zasady jak przy makijażu. Wszystko zależy od tego, czy pasują nam chłodne czy ciepłe odcienie. Jeśli ciepłe, możemy poprosić o tonację karmelową lub pójść w stronę miedzi. Jeśli pasują nam chłodne odcienie, wybieramy raczej popiel.

 

Za kulisami pokazu Balmain (Fot. Imaxtree)

O czym trzeba pamiętać, farbując włosy, szczególnie jeśli robimy to samodzielnie?

Jeśli kiedykolwiek farbowałaś włosy na brąz, jest on wbudowany w korę włosów. Gdy go rozjaśnisz, zrobi się rudy.

Jeśli twoje włosy nigdy nie zostały poddane żadnym zabiegom chemicznym, jesteś w idealnej sytuacji. Farbując takie włosy, po prostu postępuj zgodnie z instrukcją.

Nie nakładaj farby bezpośrednio na korzeń włosa, bo to miejsce rozjaśnia się szybciej niż końcówki. Najpierw nałóż kosmetyk na końcówki, na korzenie dopiero na ostatnie 20 minut. Dzięki temu uzyskasz jednolity kolor. Nie zgadzam się z poglądem, że rozjaśniając włosy, trzeba to zrobić trzy razy. Wolę użyć rozjaśniacza o trochę niższym stężeniu i pozostawić go na dłużej, a korzenie pofarbować na samym końcu.

U klientek, których włosy mają afrykańską teksturę, zazwyczaj nie pozostawiam rozjaśniacza na dłużej niż 10 minut. To wystarczy, by zostać blondynką. U osób o ciemnych, bardziej odpornych na farbowanie włosach, na przykład typu azjatyckiego, trzeba postępować odwrotnie. Cały proces musi trwać dłużej, więc trzeba zostawić rozjaśniacz na co najmniej godzinę. Dużo lepiej jest uzyskać pożądany efekt przy jednym farbowaniu, niż robić to dwa lub trzy razy. Kolor, na którym nam zależy na tym etapie, przypomina wnętrze skórki od banana lub budyń.

Jeśli masz pofarbowane na czarno lub bardzo zniszczone włosy, idź do salonu fryzjerskiego. Jeśli z natury jesteś ruda, musisz wykonać test, bo niektóre rodzaje rudych włosów są bardzo oporne na farbowanie, a inne rozjaśniają się szybko.

 

Jak wygląda pielęgnacja po rozjaśnianiu?

Jeśli chodzi o ich czesanie, wystarczy sięgnąć po prostownicę, lokówkę lub suszarkę. Ja suszę włosy tylko raz w miesiącu, dbam o teksturę, ponieważ zależy mi na tym, by kolor dobrze wyglądał. Jeśli chcesz używać suszarki częściej, włosy będą potem trochę bardziej zniszczone. Często je szczotkuj i używaj jedwabnych poszewek, by zniwelować tarcie o poduszkę w czasie snu.

Najlepsze produkty do pielęgnacji włosów o afrykańskiej teksturze zawierają dużo olejków, masła i naturalnych składników. Są dobre, gdy dbamy o włosy po rozjaśnianiu. Trzeba pamiętać, by stosować też kosmetyki o większej zawartości białka. Warto więc używać jednego z naszych kosmetyków Bleach lub zabiegów typu Olaplex.

Billie Eilish w wersji blond na okładce brytyjskiego „Vogue’a” wywołała ogromną sensację. Kto był najbardziej spektakularną blondynką w historii?

Marilyn Monroe, Jean Harlow i Debbie Harry – silne osobowości, które nie bały się swojej kobiecości i wiedziały, jak ją wykorzystać.

Za kulisami pokazu Giambattista Valli (Fot. Imaxtree)

Jak wyglądała ewolucja najbardziej spektakularnych looków z blond włosami w roli głównej?

Bycie blondynką to sposób na wyrażenie osobowości. Dla pokolenia Z Billie Eilish stała się nową idealną blondynką.

Jakie odcienie blondu będą według ciebie najbardziej popularne tego lata?

Coraz częściej odchodzi się od popielatych odcieni. Popularne będą te cieplejsze – od kremowych po miedziane.

Vogue International
Proszę czekać..
Zamknij