Znaleziono 0 artykułów
25.07.2020

Ulubione etyczne marki księżnej Kate

25.07.2020
Kate Middleton w sukience Faithfull the Brand (Fot. Joe Giddens - WPA Pool/Getty Images)

Wystarczy, że Kate Middleton założy sukienkę, a jej sprzedaż wzrasta o kilkaset procent. Brytyjki inspirują się stylem księżnej, która często powtarza stylizacje, a ostatnio coraz chętniej nosi rzeczy etycznych marek. Sprawdzamy, co znalazło się w jej szafie.

Faithfull The Brand: Rzemiosło z Bali

Marka założona w 2012 roku przez Sarah-Jane Abrahams i Helle Them-Enger ma siedzibę na Bali. Wszystkie ubrania są ręcznie robione, ręcznie farbowane i ręcznie ozdabiane przez rzemieślników w Indonezji. Na czerwcową wizytę w dziecięcym hospicjum East Anglia’s Children’s Hospice w Norfolk księżna wybrała model Marie Louise. Natychmiast wyprzedała się na stronie marki. 

Raey: Redaktorki polecają

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RAEY (@raeyofficial) on

W żółtej sukience ulubionej marki redaktorek mody księżna Cambridge pojawiła się w telewizji w maju tego roku. Minimalistyczne rzeczy dostępne w Matchesfashion od 2015 roku uszyte są z materiałów, które w jak najmniejszy sposób wpływają na środowisko naturalne. Raey podejmuje też współpracę z rzemieślnikami i artystami.

Księżna Kate w Sézanne (Fot. Getty Images)

Sézane: Paryski szyk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sézane (@sezane) on

Do wielbicielek paryskiej marki należą Bella Hadid i Irina Shayk. Podczas jednej z wizyt w londyńskim przedszkolu Kate miała na sobie kremowy sweter Sézane. Firma do 2021 roku planuje w swoich kolekcjach używać ponad 80 procent materiałów przyjaznych środowisku.

Stella McCartney: Królowa mody eko

Księżna od dawna jest fanką Stelli McCartney, niedawno po raz kolejny zobaczyliśmy ją w niebieskiej sukience projektantki (pierwszy raz w 2012 roku) podczas otwarcia konkursu fotograficznego „Hold Still” w czerwcu. Nie ma się co dziwić, że obie księżne, zarówno Kate, jak i Meghan, są klientkami McCartney znanej ze zrównoważonego rozwoju (Markle zleciła brytyjskiej projektantce swoją wieczorową suknię ślubną w 2018 roku).

Księżna Kate w Beulah London (Fot. Joe Giddens - WPA Pool/Getty Images)

Beulah London: Dla dobra kobiet

Marka chętnie wspiera akcje charytatywne. Założona przez Natashę Rufus Isaac i Lavinię Brennan w 2009 roku kreuje miejsca pracy dla ofiar handlu ludźmi. 10 procent całego przychodu trafia do Impact Partners, która działa na rzecz walki z nowoczesnym niewolnictwem. Kate miała na sobie granatową sukienkę w kwiaty od Beulah London w lipcu podczas wizyty w szpitalu oraz podobny model w maju podczas nagrania wiadomości wideo.

Perfect Moment: Naturalny sport

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Just Hangin' 💙 Don't miss out- Free World Wide Shipping Ends today! #PerfectMomentSports

A post shared by Perfect Moment (@perfectmomentsports) on

Czerwoną puchówkę sportowej marki po raz pierwszy zobaczyliśmy podczas otwarcia parku olimpijskiego w Londynie w 2017 roku, a ostatnio podczas przyjęcia zaręczynowego w grudniu 2019 roku. Perfect Moment w 1984 roku założył profesjonalny narciarz Thierry Donard. Do produkcji używane są ekologiczne materiały powstające z recyklingu plastikowych butelek, a wypełnienie stanowią naturalne i w 100 procentach odnawialne materiały.

Księżna Kate w naszyjniku Daniella Draper (Fot. Anwar Hussein/WireImage)

Daniella Draper: Drogocenne cacka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moon shine 🌕

A post shared by Daniella Draper (@danielladraper) on

Podczas wizyty w Walii w styczniu tego roku księżna pokazała swój nowy naszyjnik. Wygrawerowano na nim inicjały dzieci: George, Charlotte i Louis. Pochodzi od Danielli Draper, której projekty powstają w Anglii ze złota i srebra z recyklingu. Naszyjnik nie jest jedynym projektem Danielli w kolekcji księżnej. Niedawno miała na sobie także kolczyki brytyjskiej projektantki.

Monica Vinader: Biżuteria na zawsze

Księżna po raz pierwszy założyła kolczyki z zielonym onyksem od tej projektantki w 2016 roku. Oprócz przyjaznych cen marka zobowiązuje się do pozyskiwania materiałów ze świadomych źródeł oraz oferuje dożywotnią możliwość naprawy biżuterii, aby zapewnić jej długowieczność. Monica Vinader współpracuje również z różnymi organizacjami charytatywnymi, takimi jak Women for Women International.

Emily Chan
Proszę czekać..
Zamknij