Znaleziono 0 artykułów
24.09.2020

W Kopenhadze z Brygidą z The Odder Side

24.09.2020
Holly Golightly (Fot. Archiwum własne)

Organiczne jedzenie, najlepszy dizajn na świecie, nowoczesne sklepy w zabytkowych kamienicach – duńska stolica to najlepsza destynacja na jesienny city break.

Do Kopenhagi pojechałam na urodziny. Nie mogę uwierzyć, że wcześniej nigdy tam nie trafiłam. To miasto od kilku lat jest w czołówce rankingów najlepszych miast do życia w Europie. W ogóle mnie to nie dziwi. Pierwsza podstawowa rada? Kopenhagę zwiedza się na rowerze. Nie bierz pod uwagę żadnej innej opcji. Liczba ścieżek rowerowych i wypożyczalni z pięknymi rowerami jest imponująca, więc na pewno nie będzie problemu z zorganizowaniem tego środka transportu. 

Co koniecznie odwiedzić w Kopenhadze?

Atelier September: Na dzień dobry

Atelier September (Fot. Archiwum własne)

Sił na kilkugodzinne zwiedzanie na rowerze nabieram podczas przepysznego śniadania. W Atelier September od razu zrozumiałam, że Kopenhaga to miasto dla mnie. Pięknie urządzone wnętrze w starej kamienicy, niesamowity sufit z lampami, do tego duńskie śniadanie (świeżo wypiekane żytnie pieczywo, plastry sera Tybo i jajko na miękko). Prosty zestaw, a marzy się o nim jeszcze długo po powrocie do domu.

Sonny: Cappuccino z influencerkami

Sonny (Fot. Archiwum własne)

Na kawie możesz tu spotkać Jeanette Madsen i Pernille Teisbaek. W karcie tosty z awokado i acai bowl. 

Jerome Vintage: Wszystko na sprzedaż

Jerome (Fot. Archiwum własne)

Jeden z najlepszych sklepów vintage, w jakich byłam. W Jerome na wieszakach znajdziesz niesamowite kreacje Hermès czy Yves’a Saint Laurenta z lat 90. Widać, że wybór jest bardzo uważny – wszystkie ubrania są zarezerwowane na wieczorne wyjścia. Sklep jest pięknie urządzony, a wszystkie meble i dodatki vintage, które się w nim znajdą, też są na sprzedaż. Do Jerome weszłam po sukienkę, a wyszłam z dwoma lampami. 

(Fot. Archiwum własne)

Rosy Vintage: Na co dzień

Rosy Vintage (Fot. Archiwum własne)

Żeby wejść do Jerome Vintage, musisz przejść przez inny sklep vintage, lepszy do szukania codziennych ubrań. Ja kupiłam tu oczywiście kolejna parę vintage Levis 501 i kurtkę. 

Absalon: Miejsce spotkań

Absalon (Fot. Archiwum własne)

To miejsce założone przez Lennarta Lajboschitza, właściciela duńskiej sieci sklepów Flying Tiger Copenhagen na terenie dawnego kościoła. To połączenie restauracji ze społecznym miejscem spotkań, w którym odbywają się targi i koncerty. Można tu spotkać prawie wyłącznie Duńczyków, którzy siadają do wspólnych kolorowych stołów. Panuje tu luźna atmosfera.

Holly Golightly: Dla Dunek

Holly Golightly (Fot. Archiwum własne)

Multibrand, w którym obok torebek Marni czy Jacquemus znajdziesz najlepszy wybór duńskich marek. Wszystkie rzeczy są kolorowe i uszyte z pięknych materiałów. A wnętrze? Niesamowite! Jak w galerii sztuki nowoczesnej. W okolicy znajdziesz też fajne sklepy z dizajnem, np. File Under Pop. 

Beau Marché: Organiczny lunch

Beau Marché (Fot. Archiwum własne)

Najpyszniejszy lunch w Kopenhadze i bardzo instagramowe miejsce z pięknymi krzesłami z kolorowej plecionki. W karcie lunchowej znajdziesz pięć propozycji, jak we francuskim bistro. Oczywiście wszystko świeże i organiczne. Prosto z ogródka Beau Marché można wejść do ich sklepu z pięknymi duńskimi meblami i dodatkami. 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej Louisiana (Fot. Archiwum własne)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej Louisiana

Muzeum Sztuki Nowoczesnej Louisiana (Fot. Archiwum własne)

Najpiękniej położone muzeum, w jakim byłam. Louisiana znajduje się nad morskim klifem w pięknym ogrodzie z widokiem na most łączący Danię ze Szwecją. Żeby się tu dostać, trzeba przejechać kolejką z Kopenhagi, ok. 40 minut. W Louisianie obok stałej wystawy składającej się z prac Andy' ego Warhola czy Roya Lichtensteina co sezon są czasowe ekspozycje.

Mangia: Kolacja po włosku

Mangia (Fot. Archiwum własne)

Świetna włoska restauracja, idealna na kolację z winem. Ja zamówiłam mój ulubiony makaron cacio e pepe i deskę serów. Koniecznie trzeba wcześniej zarezerwować stolik. 

Brygida Handzelewicz-Wacławek
  1. Styl życia
  2. Miejsca
  3. W Kopenhadze z Brygidą z The Odder Side
Proszę czekać..
Zamknij