Znaleziono 0 artykułów
21.08.2023

Wielka Wystawa Pszczół w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie

21.08.2023
Wielka Wystawa Pszczół w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego (Fot. Dawid Markoff)

Ta niezwykła inicjatywa to efekt projektu Diany Dyby „Zróbmy to Razem dla Pszczół”. Wystawa ma na celu zwrócić uwagę na kluczową rolę pszczół w ekosystemie i promować odpowiedzialne wzornictwo przemysłowe.

Na Wielkiej Wystawie Pszczół będzie można podziwiać prace aż 82 utalentowanych artystów i artystek, którzy czerpali inspirację z pracy owadów. Wystawa ma także bardzo wymierny cel – zebranie funduszy na wsparcie dzikich pszczół. Każda „artystyczna pszczoła” szuka swojego mecenasa, czyli odpowiedzialnej marki, która się nią zaopiekuje. Firma, która weźmie pod opiekę artystyczną pszczołę, może umieścić ją na swoim produkcie i w ten sposób część zysku z jego sprzedaży przekazać Fundacji WIT (Wytwórni Inicjatyw Twórczych), która zrealizuje projekty na rzecz dzikich pszczół.

Wielka Wystawa Pszczół w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego (Fot. Dawid Markoff)

Kilka artystycznych pszczół znalazło już swojego mecenasa. Pszczołą artystki Poli Dwurnik opiekuje się marka rzemieślniczych delikatesów Loft Kulinarny. Marka stworzyła linię „Ja Pszczoła”, w której znajdziemy obrusy z bawełny organicznej, ciasteczka florentynki i pierniki w kształcie plastra miodu. Z kolei artystka Magdalena Pankiewicz stworzyła pszczołę, której mecenasem stała się firma Jedwab Polski. Grafika ozdobiła dwa wyjątkowe projekty chust jedwabnych.

Wielka Wystawa Pszczół potrwa do 10 września w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Maja Kierul
Proszę czekać..
Zamknij