Znaleziono 0 artykułów
17.06.2022

Wszystko, co wiemy o filmie „Blondynka”

17.06.2022
(Fot. materiały prasowe)

„Blondynka” na podstawie powieści Joyce Carol Oates o Marilyn Monroe trafi na Netfliksa 28 września. W tytułową rolę wcieli się Ana de Armas. Oto wszystko, co wiemy o filmie.

Fabuła filmu „Blondynka”

Scenariusz filmu „Blondynka” bazuje na powieści Joyce Carol Oates o tym samym tytule. Wydany w 2000 roku bestseller wywołał wiele kontrowersji. Autorka w zbeletryzowanej formie opowiedziała o intymnym życiu ikony popkultury. Fabuła najnowszego filmu o Monroe zaczyna się od trudnego dzieciństwa Normy Jeane Mortenson, a następnie śledzi drogę aktorki do sławy oraz przebieg jej burzliwych związków. Fakty i fikcja zlewają się ze sobą, odzwierciedlając bolesne rozdarcie między publiczną, a prywatną stroną Marilyn.

Obsada filmu „Blondynka”

W Marilyn Monroe wcieliła się Ana de Armas. Kubańska aktorka występowała wcześniej w takich filmach, jak bondowskie „Nie czas umierać”, komedii kryminalnej „Na noże”, kultowej produkcji science fiction „Blade Runner 2049”. Pod uwagę brano także Naomi Watts oraz Jessikę Chastain, ale obie zrezygnowały z roli.

(Fot. materiały prasowe)

Na ekranie zobaczymy również Garreta Dillahunta, Scoota McNairy’ego, Adriena Brody’ego, Catherine Dent, czy Tygha Runyana.

(Fot. materiały prasowe)

Twórcy

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Andrew Dominik. Australijski twórca ma już na koncie takie produkcje, jak „Chopper”, „Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”, czy „Zabić, jak to łatwo powiedzieć”.

(Fot. materiały prasowe)

Zwiastun 

Data premiery

„Blondynka” ukaże się na Netfliksie już 28 września.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij