Znaleziono 0 artykułów
29.07.2020

Wszystko, co wiemy o serialu „Król” na podstawie powieści Szczepana Twardocha

29.07.2020
Szczepan Twardoch / (Fot. Mariusz Gaczynski/East News)

W sieci pojawił się zwiastun serialu na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Premiera na Canal+ jesienią tego roku.

Akcja ośmioodcinkowego serialu „Król” osadzona jest w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu, a miastem rządzi żydowski gang pod wodzą Kumy Kaplicy, polskiego socjalisty. Prym wiedzie w nim Jakub Szapiro, bokser i łamacz kobiecych serc. Bohater chce zostać królem Warszawy. Podejmuje się opieki nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym upatruje sobie następcę. W tle rządzący spiskują, a kraj targany jest konfliktami narodowymi. Uwikłany w relacje z trzema kobietami Jakub staje do walki o władzę na ulicach Warszawy.

Kto stoi za filmem?

Za reżyserię serialu odpowiada Jan P. Matuszyński, znany z filmu o rodzinie Beksińskich „Ostatnia rodzina”. Twórcami koncepcji serialu są Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, reżyser i Leszek Bodzak. Autorami scenariusza są Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska, a także Szczepan Twardoch. Autor powieści jest również odpowiedzialny za dialogi postaci i konsultuje produkcję obrazu. Zdjęcia zrobił Kacper Fertacz. Za scenografię odpowiadają Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, a za kostiumy Emilia Czartoryska. Charakteryzacją zajęła się Pola Guźlińska. Muzykę skomponował Atanas Valkov. Producentem wykonawczym serialu jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Kto wystąpi w serialu?

W tytułową rolę Króla wcielił się Michał Żurawski. W pozostałych rolach wystąpili Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn, Bartłomiej Topa i Piotr Żurawski. W serialu pojawią się także: Kacper Olszewski, Adam Bobik, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Aleksandra Pisula, Andrzej Szeremeta, Masza Wągrocka i Paweł Wolak.

Kiedy premiera?

Premiera serialu jest zaplanowana na jesień tego roku. Produkcja została nakręcona w technologii 4K, która imituje rzeczywistość jeszcze lepiej niż technologia HD. Serial będzie można oglądać na kanale Canal+ Premium oraz w usłudze VOD Canal+.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij