Znaleziono 0 artykułów
17.04.2023

„Kobiety w Biznesie”, dające realne wsparcie debiutującym na rynku pracy, już 22 kwietnia

17.04.2023
Fot. Materiały prasowe

Chcemy pokazać siłę kobiet i przełamać stereotypy – mówią Kinga Leśniewska oraz Julia Sołtysiak, organizatorki wydarzenia „Kobiety w Biznesie”, które odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia 2023 roku. 

Czym są „Kobiety w Biznesie”?

To projekt o inspirujących kobietach sukcesu. Jego celem jest pomoc w przekroczeniu bariery przy wchodzeniu na rynek pracy oraz przełamanie stereotypów dotyczących kobiet w obszarze zawodowym. Naszą misją jest zmotywowanie młodych kobiet do rozwijania się zarówno w świecie wielkich korporacji, jak i zakładania własnych działalności oraz wspieranie ich podczas początkowych etapów kariery. Pomimo, że projekt powstał z myślą o młodych kobietach, to na konferencji każdy jest mile widziany niezależnie od wieku, płci czy wykształcenia. Wierzymy, że każdy może czerpać wiedzę z doświadczenia i historii zaproszonych przez nas mówczyń. 

Co czeka uczestników wydarzenia?

Tegoroczna edycja projektu składa się z trzech modułów: konferencji, warsztatów i programu monitoringowego. Podczas konferencji odbędą się cztery panele dyskusyjne. Zostaną poruszone zagadnienia takie jak work-life balance, „syndrom oszustki”, istota charyzmy w przywództwie, rola wykształcenia akademickiego w rozwoju zawodowym oraz rola rywalizacji w osiąganiu sukcesu. Cały event ma na celu pokazanie młodym osobom możliwości rozwoju oraz znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania. Poprzez program mentoringowy chcemy zapewnić młodym kobietom poszerzenie wiedzy, porozmawiania z innymi kobietami, które przeszły swoje wzloty i upadki w świecie biznesu oraz skonsultowania z nimi swoich wizji czy niepewności związanych z wchodzeniem do tego świata. 

Fot. Materiały prasowe

Czy na przestrzeni lat widzicie pokoleniowe zmiany w stereotypowo „męskim” świecie biznesu?

Tak, zdecydowanie. Obecnie coraz więcej kobiet się w nim pojawia oraz coraz częściej obejmują one wyższe stanowiska. Wynika to moim zdaniem przede wszystkim z faktu, że już w młodym wieku kobiety podejmują decyzje o edukacji w kierunku biznesowo-ekonomicznym. Obecnie na uczelniach wyższych o tej specjalizacji stosunek płci jest równy, gdy jeszcze parę lat temu zdecydowanie przeważali mężczyźni. Dużą rolę odgrywa tu nie tylko wiedza, ale także umiejętności miękkie. Kobiety są z pokolenia na pokolenie bardziej pewne siebie, zdecydowane oraz bardziej skłonne do podejmowania ryzyka, gdyż otoczenie im na to pozwala. Świat oferuje wiele szans na rozwój – ogrom szkoleń, programów mentoringowych i kursów. Dzięki takim możliwościom kobiety wychodzą ze swojej strefy komfortu i częściej zbierają się na odwagę, aby założyć własny biznes.

„Kobiety w Biznesie” odbędą się 22 kwietnia 2023 r. w przestrzeni eventowej Mysia 3 w Warszawie. Więcej informacji na Facebooku wydarzenia. 

Katarzyna Mizera
Proszę czekać..
Zamknij