Znaleziono 0 artykułów
29.03.2018

Wydawnictwo Dwie Siostry Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku

29.03.2018
Świetlik i dżdżownica (Fot. Materiały prasowe)

26 marca 2018 w Bolonii podczas największych targów książki dziecięcej na świecie, Bologna Children’s Book Fair, Wydawnictwo Dwie Siostry ogłoszone zostało Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku!

Wydawnictwo Dwie Siostry założone zostało w 2005 roku przez trzy koleżanki: Joannę Rzyską, Jadwigę Jędryas i Ewę Stiasny. To niewielka warszawska oficyna dziecięca, która duży nacisk kładzie na oprawę graficzną książek, znana jako wydawca „D.O.M.K.U.”, „Map”, „Pszczół” i wielu innych bestsellerów literatury dla młodych czytelników. Książki Dwóch Sióstr święcą tryumfy nie tylko w Polsce, lecz także w ponad 40 krajach świata, gdzie ukazały się ich zagraniczne wydania. „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, przetłumaczone na blisko 30 języków i wydane w 40 krajach w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy, stały się największym polskim międzynarodowym sukcesem wydawniczym ostatnich dziesięcioleci.

Pszczoły (Fot. Materiały prasowe)
Pożyczalscy (Fot. Materiały prasowe)

W ciągu 12 lat istnienia udało się nam wypracować wyrazistą markę cenioną zarówno przez czytelników, jak i przez krytyków oraz fachowców z branży księgarskiej i wydawniczej. Od początku działalności przykładamy szczególną wagę do jakości estetycznej, merytorycznej i edytorskiej wydawanych książek. Dokładamy starań, by spełniały one najwyższe standardy, a o tym, że są to starania skuteczne, świadczą liczne wyróżnienia i nagrody regularnie przyznawane naszym tytułom – mówią założycielki.

Premio BOP – Bologna Prize for the Best Children's Publisher of the Year to najbardziej prestiżowa nagroda dla wydawców dziecięcych na świecie, przyznawana co roku najlepszym oficynom z każdego z sześciu kontynentów świata.

Wydawnictwo Dwie Siostry Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku! (Fot. Materiały prasowe)

Więcej o Wydawnictwie Dwie Siostry.

Marta Wroniszewska
Proszę czekać..
Zamknij