Znaleziono 0 artykułów
14.07.2022

COS x Lea Colombo: Wspólna kolekcja marki i fotografki

14.07.2022
Fot. Materiały prasowe

Nowa kolekcja marki COS powstała we współpracy z artystką Leą Colombą. Na tkaniny nadrukowano zdjęcia słynącej z zamiłowania do koloru fotografki z RPA.

COS stawia na proste kroje, klasyczne wzory, stonowane kolory. Teraz marka zmienia trochę kurs, ogłaszając współpracę z południowoafrykańską aforystką Leą Colombo. Fotografka stworzyła dla marki trzy wielobarwne nadruki kojarzące się z rajskim ogrodem.

W pracach Colombo wybrzmiewają inspiracje kulturą RPA. Wykorzystane w kolekcji prace są wariacjami na temat kwiatów – mimo, że są tworzone w ciemni, ich centralnym punktem jest kolor. Sama artystka podkreśla tę ambiwalencję: – Mocne, kontrastujące barwy zestawiam z delikatnymi, kwiecistymi formami, co odzwierciedla moje poszukiwania dwuznaczności, równowagi i napięć – mówi fotografka. Pojawiają się więc zielenie, pomarańcze i żółcie. Organiczne linie i płynne przejścia widoczne na printach rezonują z falującymi krojami. Ducha wolności oddają plisowane spódnice, luźne t-shirty czy oversize’owe koszule.

Limitowana kolekcja dostępna będzie w sklepie COS w Coal Drops Yard w Londynie. Przestrzeń łączy modę i sztukę. Wszystkie ubrania stworzone zostały z regenerowanego włókna nylonowego, Econylu®, który może być wielokrotnie poddawany recyklingowi.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij