Znaleziono 0 artykułów
21.08.2021
Artykuł partnerski

Zabieg do zadań specjalnych

21.08.2021
Fot. Materiały prasowe

W gabinetach Clarins Beauty Spa można poddać się zabiegowi Vivace®, który łączy zalety mikronakłuwania z terapią LED, poprawia wygląd skóry w dowolnych miejscach twarzy i ciała oraz jest całkowicie bezbolesny.

Wiotka i pozbawiona jędrności skóra twarzy, widoczne zmarszczki, utrata elastyczności skóry szyi i dekoltu, opadające powieki, worki pod oczami – to powody, dla których warto wypróbować zabieg frakcjonowania mikroigłowego na twarzy. Z kolei brak jędrności i gładkości skóry ramion, brzucha, pośladków, ud, blizny pooperacyjne i pourazowe, potrądzikowe, rozstępy, nadpotliwość pach, są pretekstem, by objąć nim także ciało. To wyjątkowy sposób na przestrzenne ujędrnienie i modelowanie skóry, czyli lifting bez skalpela.

Zabieg zaczyna się od znieczulenia – kosmetyczka aplikuje na skórę specjalny krem. Następnie, miejsce przy miejscu przykłada do skóry głowicę wyposażoną w 36 sterylnych elektrod mikroigłowych. Końcówki głowicy po mikronakłuciu naskórka dostarczają bezpośrednio do skóry właściwej energię RF, która podgrzewa włókna kolagenowe. Taki kontrolowany szok termiczny powoduje ich skręcenie, co daje natychmiastowy efekt poprawy napięcia. Emitowane jednocześnie przez urządzenie czerwone światło LED aktywuje fibroblasty do zwiększenia produkcji kolagenu. Światło niebieskie wpływa z kolei na bakterie Propionibacterium acnes, przez co wspomaga leczenie trądziku.

Fot. Materiały prasowe

Jeśli po mikronakłuwaniu RF kosmetyczka zaaplikuje na skórę serum ze stabilną formą witaminy C albo nałoży maskę z osocza bogatopłytkowego PRP, wtedy kosmetyk wykorzystuje mikrootwory powstałe w trakcie zabiegu i pokonuje barierę naskórkową, co pozwala nakładanym preparatom wniknąć głębiej. Ale już samo nakłuwanie pobudza procesy autoregeneracyjne skóry i zwiększenie produkcji kolagenu. Efekt w postaci poprawy napięcia, kolorytu i jędrności cery widać od razu. Z kolei gdy frakcjonowanie mikroigłowe zastosujemy w rejonie pach, gruczoły potowe zostaną trwale zniszczone. Rozstępy i blizny dzięki przemodelowaniu struktury skóry będą mniej widoczne, a zmarszczki płytsze w wyniku zagęszczenia skóry.

Ponieważ skóra po zabiegu jest często przesuszona, kolejnym krokiem powinny być zabiegi intensywnie nawilżające. Clarins Beauty Spa również ma je w swojej ofercie, np. mezoterapię nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Dla dodatkowego efektu anti-aging także Hydrobalans czy Restylane Skinboosters, czyli stabilizowany kwas hialuronowy, przynoszą znakomite efekty. Jeśli jakość skóry wymaga radykalnej przebudowy naskórka, można połączyć Vivace® z działaniem lasera ablacyjnego. W porównaniu do zabiegów wykonywanych wyłącznie przy użyciu laserów frakcyjnych, efekty uboczne Vivace® są niezbyt dotkliwe.

Fot. Materiały prasowe

Przez trzy-cztery godziny po zabiegu skóra jest zaczerwieniona jak po opalaniu. Dzień później może pojawić się niewielki obrzęk oraz pojedyncze strupki. Przez kilka dni trzeba też pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej i stosować preparat z wysokim filtrem UVA i UVB. Najważniejsze jednak, że zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych z mikronakłuwaniem nie wymagają częstych powtórzeń – seria trzech-czterech odmładza skórę o wiele lat, a w przypadku zastosowania go na blizny i rozstępy efekty wykonania serii utrzymują się na stałe.

Katarzyna Straszewicz
Proszę czekać..
Zamknij