Znaleziono 0 artykułów
03.10.2022

Zara Origins: Nowoczesność i tradycyjne rzemiosło

03.10.2022
Fot. Materiały prasowe

Kolekcja Zara Origins koncentruje się na budowaniu współczesnej garderoby. Hiszpańska marka oferuje ubrania, które są nowo opracowanymi archetypami wcześniejszych modeli. Wykorzystując postępowy design, łączy nowoczesne koncepcje z tradycyjnym rzemiosłem. 

Kiedy dwie pierwsze kolekcje Zara Origins, zimowa i letnia, osiągnęły sukces, można się było domyślić, że projekt na stałe zagości w portfolio marki. Trzecia linia powstała z inspiracji „Czterema porami roku” Antonio Vivaldiego. Znajdziemy w niej ponadczasowe elementy garderoby i dodatkowe propozycje na jesień. 

Fot. Materiały prasowe

W najnowszej kolekcji Zara Origins wciąż króluje minimalizm. Elegancka paleta kolorów – granatowy, czarny, szary, beżowy i biały – występuje w połączeniu z wysokiej jakości materiałami, takimi jak skóra, kaszmir czy bawełna. Poszukiwanie kwintesencji współczesnej garderoby naturalnie ewoluowało w sferę homeware. Zara Origins rozpoczęła się jako ćwiczenie mające na celu znalezienie idealnego białego T-shirtu lub najczystszych linii spodni dżinsowych, a teraz jest dopasowana do równie wyrafinowanych przedmiotów lifestyle’owych, w tym szklanek, zastawy stołowej, zapachów czy szlafroków. 

Kampanię sfotografował Jamie Hawkesworth, a David Scearce stworzył jedenastominutowy film krótkometrażowy, którego akcja rozgrywa się w Tokio. W historii o kilku pokoleniach wystąpili Kazuya Tanabe, Shun Sugata i undergroundowy artysta tatuażu Tappei. 

Fot. Materiały prasowe

Kolekcja Zara Origins jest dostępna od 22 września 2022 roku na Zara.com i w wybranych sklepach.

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Zara Origins: Nowoczesność i tradycyjne rzemiosło
Proszę czekać..
Zamknij