Znaleziono 0 artykułów
03.02.2020

Zwiastun nowego filmu Luki Gaudagnino

03.02.2020
Luca Guadagnino, Marthe Keller, Julianne Moore i Pierpaolo Piccioli na festiwalu w Cannes (Fot. Daniele Venturelli/WireImage)

„The Staggering Girl” powstało we współpracy z dyrektorem kreatywnym Valentino, Pierpaolo Picciolim, który jest również producentem tytułu. W krótkometrażowej produkcji zobaczymy, m.in. Julianne Moore, Mię Goth i Kyle’a MacLachlana.

Sukces „Tamtych dni, tamtych nocy” z Timothéem Chalametem i Armiem Hammerem w rolach głównych, powtórzony przez poetycki remake „Suspirii”, przypieczętowały pozycję włoskiego reżysera w Hollywood. Teraz Luca Guadagnino powraca z nową produkcją. 

„The Staggering Girl” to historia pisarki Franceski, która pracuje nad autobiografią. Aby ukończyć książkę wraca do rodzinnej Italii, aby spotkać się z matką, znaną malarką Sophią Moretti. Moretti nie tworzy już, bo straciła wzrok. Spotkanie staje się dla obu artystek okazją do refleksji oraz ich relacją i w ogóle życiem, sukcesami i porażkami. 

Krótkometrażowy film zaprezentowano po raz pierwszy na Festiwalu Filmowym w Cannes. Na ekranie możemy oglądać Julianne Moore, która wcieliła się w postać Franceski, oraz Mię Goth i Marthę Keller grające Sophię na różnych etapach życia malarki. W filmie wystąpili również KiKi Layne i Kyle MacLachlan, który odegrał potrójną rolę Matteo, Bruna i Angelo. 

Film jest efektem wyjątkowej współpracy Luki Gaudagnino z dyrektorem kreatywnym Valentino, Pierpaolem Piccioli. Jak zapowiada otwierająca tytuł plansza, „The Staggering Girl” było inspirowane włoskim domem mody. Oprócz pięknych zdjęć, na ekranie zobaczymy też kreacje słynnej marki. Już w zwiastunie oglądamy Moore w klasycznej małej czarnej, Layne w delikatnej, tiulowej kreacji z falbanami, a Goth – w patchworkowej sukni do ziemi. 

Julianne Moore w filmie "The Staggering Girl" (Fot. materiały prasowe)

Od dawna podziwiałem prace Pierpaolo. Miałem przyjemność być gościem na kilku pokazach domu mody Valentino. Za każdym razem wychodziłem z nich z poczuciem, że zobaczyłem spójną narrację, a nie tylko ubrania. Na jeden z pokazów zabrałem mojego przyjaciela, zdolnego amerykańskiego scenarzystę Michaela Mitnicka. Czuliśmy się jak po lekturze wspaniałej powieści. Tej samej nocy na dachu rozmawialiśmy z Pierpaolo. Postanowiliśmy przetłumaczyć jego narrację na język filmu. – powiedział Guadagnino w rozmowie z Anną Tatarską dla Vogue.pl. Światowa premiera filmu odbędzie się 15 lutego, gdy tytuł trafi na platformę Mubi.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij