Znaleziono 0 artykułów
17.05.2021

Zwiastun „Anne Boleyn” z Jodie Turner-Smith

17.05.2021
(Fot. materiały prasowe)

Twórców serialu zalała fala rasistowskiego hejtu za obsadzenie czarnoskórej aktorki w roli jednej z żon Henryka VIII. Teraz do sieci trafił zwiastun „Anne Boleyn”.

Jedna z najtragiczniejszych i najbardziej intrygujących postaci XVI-wiecznej Anglii. Dla niej król Henryk VIII rozwiódł się z pierwszą żoną i wywrócił niebo i ziemię, by mogła zostać królową. Koronę nosiła zaledwie tysiąc dni. Została ścięta za zdradę. Zaraz po jej śmierci próbowano zatrzeć ślady zbrodni. Henryk ożenił się potem jeszcze cztery razy, a portrety Anny Boleyn kazał spalić. O szlachciance, która uwiodła króla, powstało kilkanaście produkcji, w tym z Natalie Portman w roli głównej.

(Fot. materiały prasowe)

Pod koniec ubiegłego roku stacja Channel 5 zapowiedziała miniserial z Jodie Turner-Smith („Queen & Slim”, „Ostatni okręt”) w tytułowej roli. – Mam nadzieję, że widzowie zobaczą, że obsadzanie aktorów o innym kolorze skóry w roli białych bohaterów, nie oznacza próby ich wymazania. Dzięki temu my stajemy się widzialni – mówi aktorka.

Do sieci trafił właśnie zwiastun produkcji, która przedstawi ostatnie miesiące życia Anny. W obsadzie obok Jodie znaleźli się Mark Stanley (król Henryk VIII), Paapa Essiedu, Amanda Burton, Thalissa Teixeira, Barry Ward i Jamel Westman.

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij