Znaleziono 0 artykułów
31.07.2021

Wnętrza luksusowego hotelu w Wersalu

Julia Właszczuk

Le Grand Contrôle to pierwszy luksusowy hotel znajdujący się na terenie królewskiej posiadłości. Zaglądamy do jego pałacowych wnętrz.

Pałac w Wersalu to jeden z najsłynniejszych symboli Francji. Położony nieopodal Paryża kompleks barokowych budynków i zjawiskowych ogrodów odwiedza rocznie siedem milionów turystów z całego świata. Posiadłość Króla Słońce wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W królewskiej rezydencji znajduje się aż 700 pomieszczeń, z których jedynie 120 zostało udostępnionych szerszej publiczności. Teraz goście będą mogli zatrzymać się tutaj na dłużej.

Le Grand Contrôle to pierwszy hotel znajdujący się na terenie pałacu wersalskiego. W pięciogwiazdkowym hotelu goście mają do dyspozycji 14 apartamentów, utrzymanych w XVIII-wiecznej estetyce. Za wystrój wnętrz odpowiadał francuski architekt i projektant, Christophe Tollemer. W apartamentach królują popularne w czasach monarchii motywy kwiatowe, marmur i złocenia. Największą dekoracją są zabytkowe, kryształowe żyrandole. Le Grand Contrôle ma gwarantować „intymne doświadczenie życia w najsłynniejszym pałacu świata”.

Na terenie hotelu znajduje się również prywatne spa Valmont oraz ekskluzywna restauracja prowadzona przez Alaina Ducasse’a — jednego z dwóch szefów kuchni na świecie, którzy mogą pochwalić się rekordowymi 21 gwiazdkami Michelina. Goście mogą również liczyć na ekskluzywny dostęp do wszystkich atrakcji Pałacu w Wersalu, w tym ozdobnych tarasów i malowniczych ogrodów.

Le Grand Contrôle to perła w koronie luksusowej grupy hotelarskiej Les Airelles, w która może się również pochwalić pięciogwiazdkowymi posiadłościami w malowniczym Gordes, położonymi w Alpach Courchevel i Val d’Isère oraz na Lazurowym Wybrzeżu.

Zobaczcie, jak prezentują się wnętrza hotelu.

 

1/20Tylko u nas: Wnętrza luksusowego hotelu w Wersalu

Proszę czekać..
Zamknij