Znaleziono 0 artykułów
25.08.2021

Beatrice Borromeo: ikona stylu i księżna Monako

Naomi Pike

Wiele można wywnioskować z wyboru sukni ślubnej przez królewską pannę młodą. Beatrice Borromeo, która w 2015 roku poślubiła Pierre'a Casiraghiego, najmłodszego syna księżniczki Karoliny z Monako, wybrała nie jedną, ale pięć sukni couture, w których miała świętować swoje zaślubiny.

Seria sukni ślubnych Borromeo była listem miłosnym do wspaniałej włoskiej mody, rzucając światło na jej osobiste relacje zarówno z Giorgio Armanim, jak i Valentino Garavani (jej wuj, hrabia Matteo Marzotto, jest byłym prezesem i dyrektorem Valentino). Zarówno delikatne suknie z białego tiulu, jak i tradycyjne koronkowe miały swój moment w słońcu podczas rozległych uroczystości, które obejmowały ceremonię cywilną w Pałacu Grimaldi w Monako, jak i drugi ślub i przyjęcie w zamku rodziny Borromeo nad jeziorem Maggiore.

Jeszcze przed dołączeniem do rodziny królewskiej z Monako, absolwentka Columbii i dziennikarka polityczna była gwiazdą czerwonego dywanu, preferując wówczas suknie kolumnowe. Teraz Beatrice emanuje wyrafinowaną elegancją, która stała się znakiem rozpoznawczym monakijskiej rodziny królewskiej, dzięki uroczym dziennym sukienkom od Alberty Ferretti i Diora oraz dopasowanym płaszczom od Giorgio Armaniego na bardziej oficjalne spotkania.

W przeddzień pokazu couture Diora na wiosnę/lato 2021 paryska marka sformalizowała swoje relacje z Borromeo, zapraszając ją, by została jej ambasadorką. Księżna skorzystała z okazji, wybierając granatowy kombinezon i parę trampek D-connect, aby wirtualnie obejrzeć pokaz. Od tego czasu Borromeo jest fotografowana w elementach garderoby Diora z charakterystycznym dla niej wyczuciem współczesnej elegancji.

Przyglądamy się bliżej garderobie jednej z najbardziej stylowych europejskich członkiń rodziny królewskiej.

Artykuł ukazał się oryginalnie na vogue.co.uk.

20/2721 stycznia 2014

Na pokaz Armani Privé na Paryskim Tygodniu Mody w towarzystwie Roberty Armani wybrała czarną koktajlową sukienkę Armaniego, do której dobrała kryjące rajstopy i szpilki.

Proszę czekać..
Zamknij