Znaleziono 0 artykułów
08.05.2020

Premierowo na Vogue.pl: Nowa kolekcja marki Moda Polka

Basia Czyżewska

W krojach marki Moda Polka stylu pobrzmiewają echa dawnych dekad. Zobaczcie nową kolekcję autorstwa Poli Stępień.

To kolekcja-składanka. Znajdziecie w niej to, co jest dla mnie w modzie najważniejsze: ponadczasowość – mówi Pola Stępień, właścicielka i główna projektantka marki Moda Polka, która stawia na krótkie serie i precyzyjne krawiectwo. Sięga po wyszukane i trudne do powtórzenia tkaniny oraz wyłamuje się z sezonowości. Jej konsekwencja przesiąknięta filozofią slow fashion tworzy odrębną jakość w modzie – luksus rozumiany na nowo.

Małe kołnierzyki i guziczki, dopasowane fasony, marszczenia i bufki – to dopracowane detale ubrań, w których stylu pobrzmiewa echo minionych dekad. Są pięknymi użytkowymi obiektami, które żyją poza rytmem sezonowych trendów.

Wrażenie robią też tkaniny. Lny powstały w najstarszej litewskiej wytwórni. Dawna technika tkacka pozwoliła stworzyć żakardowy wzór. Takiego efektu nie uzyska się już na Zachodzie ani w Polsce. Ostatnie maszyny, które produkowały podobny materiał, zniknęły w zawierusze transformacji. Drukowany jedwab i niebieski denim z lat 80. Pola wyciągnęła ze swoich archiwów. – Mam całą kolekcję zachomikowanych skarbów, lubię z nich korzystać – przyznaje.

Moda Polka jest łódzką marką i całą produkcję zamyka w tym mieście. Ubrania Pola odszywa w lokalnej wzorcowni pracującej głównie na zlecenia japońskich marek z wyższej półki. Do zdjęć angażuje Karolinę Fafińską – jej wielkie instagramowe odkrycie, studentkę pierwszego roku łódzkiej filmówki. Zdjęcia powstają w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie lekcje WF-u ma córka Poli, i w pracowni ASP, z którą związany jest jej mąż. – Lokalność i mała skala pozwalają mi się skupić i robić dobrze rzeczy. Nie chcę zalewać świata nadmiarem – mówi Pola.

Zdjęcia: Karolina Fafińska
Modelki: Gabriela Mach, Alicja Cyniak i Dominika Michalak
Make-up: Julia Kusiak
Biżuteria: Groovy Jewelry

 

1/10Premierowo na Vogue.pl: Nowa kolekcja marki Moda Polka

Proszę czekać..
Zamknij