Znaleziono 0 artykułów
30.07.2020

Kolekcja Fleur du Soleil projektu Sandry Monsour dla H&M

Anna Konieczyńska

H&M kontynuuje chlubną tradycję współpracy ze zdolnymi projektantami z całego świata. Tym razem romantyczną kolekcję inspirowaną sztuką stworzyła Sandra Monsour z Bejrutu. W sprzedaży już 6 sierpnia.

Dziesięć lat temu Sandra Monsour w Libanie założyła markę działającą w zgodzie z zasadami zrównoważonej mody. Tworzy bogato zdobione, romantyczne i zwiewne suknie ready-to-wear i ślubne. Projektantka z Bejrutu przyjęła teraz zaproszenie do współpracy od H&M. Kolekcja Fleur du Soleil, nazwana tak na cześć słonecznika, kwiatu, który przez cały dzień podąża za słońcem, sprawdzi się na ostatnie wieczory lata – odrobinę już chłodniejsze, ale wciąż nasycone słońcem.

Motywem przewodnim kolekcji Sandra Monsour x H&M jest związek przyrody ze sztuką. Białe T-shirty zdobione są nadrukami kwiatów, delikatne motywy z naturą pojawiają się też na pełnych przepychu, falbaniastych, wielowarstwowych sukienkach. Dzięki wykorzystaniu półprzezroczystych, lekkich tkanin takich jak koronki, organzy i żakardy, kreacje wydają się zwiewne. Odrobinę wiktoriańskie w stylu, przywodzą na myśl kostiumy z „Pikniku pod Wiszącą Skałą”. Dzięki stylizacjom stają się jednak współczesne. Falbaniaste spódnice można nosić do bluzy z kapturem albo męskiej marynarki, a sukienkę-motyla do ciężkich botków. Zachwycają także dodatki – biżuteria, która wygląda jak rozświetlone słońcem kwiaty.

Pierwsze, co można zauważyć w projektach Sandry Mansour, to ich senne walory i czyste piękno, ale potem wciąga się w rzemiosło, opowiadanie historii i nowoczesną młodość – mówi Maria Östblom, szefowa działu wzornictwa odzieży damskiej w H&M.

Dzięki kolekcji Fleur du Soleil chcę rozmawiać z kobietami na całym świecie, wysyłając im przesłanie nadziei, które jest nam teraz naprawdę potrzebna – mówi sama Sandra. Powołuje się też na poezję i malarstwo. Inspirują ją artystki – Toyen, Dorothea Tanning, Lena Leclercq i Bibi Zogbé Kiki Smith, które też tworzyły, obserwując naturę.

1/7Groszki, falbanki, koronki – nowa kolekcja H&M jest idealna na lato!

Proszę czekać..
Zamknij