Znaleziono 0 artykułów
20.10.2020

Wszystko, co wiemy o serialu „Bridgertonowie”

Anna Konieczyńska

Już 25 grudnia 2020 r., w sam raz na Gwiazdkę, na Netfliksa trafi serial produkcji Shondy Rhimes, twórczyni „Chirurgów”, opowiadający historię miłości, przyjaźni i zazdrości z Londynem czasów regencji w tle.

Data premiery i zwiastun

„Bridgertonowie” trafią na Netfliksa na gwiazdkę, 25 grudnia 2020 r. To idealny czas, żeby z całą rodziną zasiąść na kanapie. Przy herbacie i ciasteczkach można pochłonąć wszystkie osiem odcinków naraz.

 

Miejsce akcji

Londyn czasów regencji. Na początku XVIII wieku, podczas choroby psychicznej króla Jerzego III, jako książę-regent rządził jego syn. Po śmierci ojca w 1820 r. książę został królem Jerzym IV. Epoka słynie ze spektakularnych strojów, które do dziś inspirują projektantów. Nosiło się suknie z podwyższoną talią i głębokim dekoltem, pełne przepychu nakrycia głowy i bogato zdobione szale.

Dla kogo

„Bridgertonów” pokochają fani Jane Austen, „Downton Abbey” i „The Crown”, a także serialu „Chirurdzy” o seksownych lekarzach, bo „Bridgertonowie” pochodzą z wytwórni Shondaland. Shonda Rhimes odpowiedzialna właśnie za „Chirurgów”, „Skandalu” i „Sposobu na morderstwo” podpisała wieloletni kontrakt z Netfliksem. Ma dla platformy stworzyć osiem seriali.

Scenariusz

Serial jest inspirowany  bestsellerowymi powieściami Julii Quinn. Amerykańska pisarka zasłynęła z romansów historycznych w stylu „Outlandera” albo książek Philippy Gregory. Quinn od 2000 roku wydała 9 części sagi o Bridgertonach. Scenariusz serialu napisał Chris Van Dusen, stały współpracownik Rhimes. – Gdy odwiedziłam plan serialu, byłam zachwycona. To nie będzie dosłowna adaptacja moich książek, ale wygląda wspaniale – mówiła pisarka.

Obsada

Główną rolę zagra Phoebe Dynevor – brytyjska aktorka znana z seriali „Younger” i „Snatch”. Obok niej w obsadzie znaleźli się m.in. Golda Rosheuvel, Jonathan Bailey, Luke Newton, Claudia Jessie, Nicola Coughlan („Derry Girls”), Ruby Barker, Sabrina Bartlett, Ruth Gemmell, Adjoa Andoh, Polly Walker, Bessie Carter i Harriet Cains. Głosu tajemniczej Lady Whistledown użycza sama Julie Andrews, legenda Hollywood, która zasłynęła rolą w „Dźwiękach muzyki”.

Fabuła 

Najstarsza córka Bridgertonów Daphne (Phoebe Dynevor) marzy o tym, żeby wyjść za mąż z miłości. Jako debiutantka wkracza na scenę małżeńską Londynu. Gdy odrzuca kolejnych kandydatów do jej ręki, w plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się liczne oszczerstwa pod jej adresem. Postanawia jej pomóc zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page). Jest świetną partią, ale nie zamierza się z nikim wiązać na stałe. Daphne oczywiście ulega jego urokowi. Ale czy ta historia będzie miała happy end? Przekonamy się już 25 grudnia.

4/10Wszystko, co wiemy o serialu „Bridgertonowie” – świątecznym przeboju Netliksa

Proszę czekać..
Zamknij