Znaleziono 0 artykułów
26.06.2021

Gwiazdy, które zdecydowały się na coming out

26.06.2021
(Fot. Getty Images)

To, kogo kochają, nie jest dla nich tylko prywatną sprawą. Ich publiczne wyznania dotyczące orientacji seksualnej albo tożsamości płciowej wywoływały komentarze, oceny. Mimo to zdecydowali się głośno mówić o swoim życiu prywatnym. I sprawili, że osoby LGBTQ+ jest zauważana w mediach i popkulturze.

Demi Lovato, piosenkarka i aktorka

(Fot. Getty Images)

W maju 2021 r. gwiazda Disneya napisała w oświadczeniu: „Każdego dnia, gdy się budzimy, otrzymujemy kolejną szansę, aby być tym, kim chcemy i pragniemy. Spędziłam większość mojego życia, rosnąc na oczach was wszystkich. (...) Jestem dumny/a, mogąc wam wyznać, że identyfikuję się jako osoba niebinarna”.

Sam Smith, piosenkarz

(Fot. Getty Images)

„Nie jestem mężczyzną ani kobietą, myślę, że znajduję się gdzieś pomiędzy.” – wyznał na Instagramie brytyjski piosenkarz w marcu 2019 r. Określił się jako osoba niebinarna.

Cara Delevigne, modelka i aktorka

(Fot. Getty Images)

Niezależnie od tego, jak się ktoś określa: „ona”, „on” czy „oni”, zakochuję się w osobie – to naprawdę proste – powiedziała Cara Delevingne w czerwcu 2020 r. magazynowi „Variety”. Z okazji Miesiąca Dumy wyznała: – Jestem panseksualna. Nigdy nie czułam potrzeby coming outu, bo wiedziałam, że taka po prostu jestem, i nie ma w tym nic dziwnego.

Elton John, piosenkarz

(Fot. Getty Images)

– Na pewno spytasz mnie, czy jestem gejem.

– Skąd wiesz?

Czekałem, aż ktoś mnie o to zapyta. To żadna tajemnica. Mieszkam ze swoim menedżerem, nie mam dziewczyny, nie ukrywam się ze swoją orientacją, więc myślałem, że wszyscy wiedzą.

Tak wyglądała rozmowa gwiazdy popu z dziennikarzem magazynu „Rolling Stone” w 1998 r. Wywiad uważany jest za pierwszy publiczny coming out gwiazdora.

Jodie Foster, aktorka

(Fot. Getty Images)

Zrobiłam coming out już dawno, dawno temu, chyba jeszcze w epoce kamienia łupanego – w tych niezwykłych czasach, kiedy krucha, młoda dziewczyna mogła otworzyć się przed swoimi najbliższymi przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami, a potem dumnie krok po kroku przed wszystkimi, którzy ją znali –  powiedziała Jodie Foster w styczniu 2013 r. na gali rozdania Złotych Globów. Określiła się jako lesbijka.

Eliot Page, aktor

(Fot. Getty Images)

„Cześć przyjaciele, chcę podzielić się z wami wiadomością o tym, że jestem trans. Zaimki, których używam to oni/on, a na imię mam Elliot. Pisząc to, czuję się szczęśliwy.” – taki wpis w grudniu 2020 r. opublikował na Instagramie amerykański aktor Elliot Page, wcześniej znany jako Ellen.

Cynthia Nixon, aktorka

(Fot. Getty Images)

Nie chce określać samej sobie ani jako lesbijki, ani osoby biseksualnej, bo żadne z tych słów nie wydaje jej się odpowiednie. – Zakochanie się w mojej żonie było jedną z największych radości i niespodzianek w moim życiu, ale nie wydawało mi się, że stałam się kimś nowym albo że otworzyły się przede mną jakieś drzwi. – przyznała Cynthia Nixon w rozmowie z magazynem „Attitude”.

Ricky Martin, piosenkarz

(Fot. Getty Images)

„Rick, jesteś bardzo szczęśliwym homoseksualnym mężczyzną. Jesteś gejem” – napisałem to i nacisnąłem „wyślij”, a potem płakałem jak szalony. I od tego czasu jestem bardzo szczęśliwy. – powiedział piosenkarz w 2020 r. w Proud Radio w Apple Music.

Frank Ocean, piosenkarz

(Fot. Getty Images)

„Czuję się wolnym człowiekiem. Jeśli wsłucham się uważnie…, usłyszę spadające niebo” – napisał w 2012 r. w poetyckim wyznaniu w serwisie Tumblr. Wyznał wtedy, że jest osobą biseksualną.

Ellen DeGeneres

(Fot. Getty Images)

W kwietniu 1997 r. jej twarz z napisem „Yep, I'm Gay” została opublikowana na okładce magazynu „Time”. W tym samym miesiącu Ellen i jej ówczesna partnerka Anne Heche wystąpiły w skeczu emitowanym w programie Oprah Winfrey jako gejowska para.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij