Znaleziono 0 artykułów
13.02.2020

Nasze najchętniej czytane teksty 2019 roku

13.02.2020
Billie Eilish na rozdaniu Oscarów (Fot. Getty Images)

18-letnia wokalistka, która podbiła branżę muzyczną. Historia kobiety, która po rozstaniu z mężem odnalazła szczęście na Tinderze. Najlepsze miejsca na śniadanie w Warszawie, trendy z kultowego serialu, opowieści o gwiazdach z dawnych lat. To tylko niektóre artykuły, które w minionym roku wzbudziły wasze największe zainteresowanie.

Listopad 1981 roku. Lady Di bierze udział w gali w Muzeum Wiktorii i Alberta. Przytłoczona obowiązkami księżna na chwilkę przysypia. Ten moment wystarczył, żeby zdjęcie drzemiącej matki księcia Harry’ego i Williama obiegło światowe media. Tą fotografią Anna Konieczyńska rozpoczęła cykl „Historia jednego zdjęcia”. W ramach serii dziennikarka co tydzień snuje nostalgiczne historie o największych osobowościach ostatnich 30 lat. Zresztą w zestawieniu najchętniej czytanych tekstów minionego roku znalazł się również drugi materiał z tej serii. Czytelników zaintrygowało zdjęcie Reese Witherspoon i Ryana Phillippe’a na przyjęciu z okazji premiery filmu „Klub 54”. Para poznała się rok wcześniej na imprezie z okazji 21. urodzin aktorki. W ciągu dwóch lat wzięli ślub i doczekali się dziecka, by ostatecznie rozwieść się w 2007 roku.

Śpiąca Lady Diana (Fot. Getty Images)

W rankingu nie mogło zbraknąć mody. Tym razem jednak w nawiązaniu do popularnego serialu „Seks w wielkim mieście”. Elementy stylizacji tytułowej bohaterki, zgodne z trendami z przełomu mileniów, które do niedawna większość z nas uznałaby za lekko kiczowate, powróciły na światowe wybiegi. Z klapkami na szpilce, ramiączkami typu spaghetti czy torebką „jamnikiem” czołowe influencerki nie rozstawały się w 2019 roku. O tym właśnie pisze Michalina Murawska w tekście „5 trendów z »Seksu w wielkim mieście«, które wróciły do łask”.

A jeśli mowa o influencerach, to w czołówce naszego zestawienia znalazła się Billie Eilish, o której pisaliśmy przy okazji premiery jej debiutanckiej płyty, „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. Niespełna rok później artystka przygotowuje utwór do nowego filmu o przygodach Jamesa Bonda, wystąpiła na Oscarach, a także przeszła do historii Grammy, zgarniając aż pięć statuetek, w tym we wszystkich czterech głównych kategoriach. Duże emocje czytelników wzbudził także materiał poświęcony Joannie Kuchcie. Polska influencerka, która na co dzień mieszka w Londynie, na swoim Instagramie prezentuje zmysłowe zdjęcia. Na początku w jej stylizacjach królowały biel i czerń, które potem szybko ewoluowały w róż, metaliczne tkaniny, przezroczystości, brokat i sztuczne futerka. „Polish princess”, z którą na łamach Vogue.pl rozmawiała Katarzyna Pietrewicz-Żero, na zaproszenie „Vogue Polska” przyjechała do Warszawy, gdzie wzięła udział w jednym z paneli Vogue Polska Festiwal.

Joanna Kuchta (Fot. Getty Images)

Równie chętnie klikaliście w „Wielki horoskop na 2020 rok”. Wróżka i artystka Pola Godot zdradziła, że Ryby mogą liczyć na nowe możliwości, Wagi na przypływ gotówki, a Bliźnięta na bliskość. Równie dużo uwagi czytelnicy poświęcili zagadnieniom ze świata urody. W subiektywnym teście kremów BB dziennikarka Maria Kowalczyk próbowała odpowiedzieć na pytanie, który krem będzie odpowiedni dla danego typu skóry.

Kadr z serialu "Seks w wielkim mieście" (Fot. Materiały prasowe HBO)

Niezwykle angażującym materiałem z cyklu „Love me Tinder” okazała się natomiast historia młodej rozwódki, która zaledwie kilka tygodni po rozstaniu z mężem postanowiła założyć profil na Tinderze.Na profilu napisałam, że pracuję naukowo. To najskuteczniejszy filtr. Odzywają się tylko mężczyźni obyci, pewni siebie, pozbawieni kompleksów. I obcokrajowcy – opowiada bohaterka naszego cyklu.

(Ilustracja: Izabela Kacprzak)

Restauracje i kawiarnie ze świetną kuchnią? Jak najbardziej, ale czytelnicy Vogue.pl poszukują przede wszystkim pysznych śniadań. Przebojem okazało się zestawienie „10 najlepszych śniadań w Warszawie” Katarzyny Stadejek.

Nasze zestawienie top 10 artykułów nie byłoby kompletne bez tekstu Michała Zaczyńskiego. Dziennikarz na wyłączność zdradził nam kulisy powstawania noblowskiej sukni Olgi Tokarczuk. Symbolika kreacji, zaprojektowanej przez Gosię Baczyńską, związana była z prawami kobiet. – Gosia bardzo inteligentnie odczytała moje mgliste sugestie, że fascynuje mnie czas sufrażystek. Myślę, że sukienka nawiązuje estetycznie do Selmy Lagerlöf, która dostała tę nagrodę 110 lat przede mną jako pierwsza kobieta – opowiadała pisarka, a my, oglądając ceremonię noblowską, nie mogliśmy ukryć wzruszenia.

Olga Tokarczuk odbierająca nagrodę Nobla (Fot. Getty Images)

 

Katarzyna Pietrewicz
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Nasze najchętniej czytane teksty 2019 roku
Proszę czekać..
Zamknij