Znaleziono 0 artykułów
01.09.2019

5 filmów o modzie z Netfliksa

01.09.2019
Finał pokazu kolekcji Chanel haute couture wiosna-lato 2018 (Fot. Getty Images)

Od historii wyjątkowej redaktorki włoskiego „Vogue’a”, przez zaproszenie za kulisy pokazu Chanel, po krytykę konsumpcjonizmu – prezentujemy najciekawsze dokumenty o modzie, które można znaleźć na Netfliksie.

„Manolo: The Boy Who Made Shoes For Lizards” 

„Manolo: The Boy Who Made Shoes For Lizards” (Fot. Everett Collection / Everett Collection/EAST NEWS)

Portret projektanta butów Manolo Blahnika opowiada historię skromnego człowieka o wielkim talencie. Zaczynał jako dziennikarz w „L’Uomo Vogue”, a dopiero potem zajął się projektowaniem. Za radą Diany Vreeland skoncentrował się na obuwiu. Dziś jego projekty noszą takie gwiazdy jak Anna Wintour, Rihanna i Naomi Campbell.

„7 Days Out”

„7 Days Out” (Fot. Materiały prasowe Netflix)

Dokument prezentuje przygotowania do sześciu wyjątkowych wydarzeń w świecie sportu, gastronomii, kosmonautyki i mody. Twórcy zapraszają widzów na spektakularny pokaz kolekcji wiosna-lato 2018 Chanel w Grand Palais w Paryżu. Kamera towarzyszy zmarłemu w tym roku mistrzowi Karlowi Lagerfeldowi w pracy — od przymiarek, przez castingi, po ostatnie poprawki i wskazówki przed startem. To jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby poznać kulisy świata haute couture.

„Franca: Chaos and Creation"

Franca Sozzani z synem Francesco Carrozzinim podczas premiery filmu (Fot. Avalon/REPORTER)

Dla niektórych była przekraczającą wszelkie granice skandalistką, dla innych — odważną kobietą, która nie bała się poruszać tematów tabu, takich jak rasizm, przemoc domowa czy uzależnienia. Franca Sozzani była redaktorką naczelną włoskiego „Vogue’a” przez prawie 30 lat. Dokument wyreżyserowany przez jej syna, Francesco Carrozziniego, jest zapisem jego rozmów z matką.

„Abstrakt: Sztuka designu”

„Abstrakt: Sztuka designu” (Fot. Materiały prasowe Netflix)

W netfliksowej serii o najciekawszych postaciach ze świata designu każdy odcinek poświęcony jest innemu bohaterowi, wśród których znaleźli się graficzka Paula Scher, scenografka Es Devlin i Tinker Hatfield, legendarny designer Nike. Artysta ma na swoim koncie takie projekty jak Air Max 1 i Air Jordans III oraz kultowe buty Marty’ego McFly’a z „Powrotu do przyszłości”. Idealny wybór dla fanów streetwearu.

„Minimalizm: Dokument o rzeczach ważnych”

„Minimalizm: Dokument o rzeczach ważnych” (Fot. Materiały prasowe Netflix)

W obliczu postępujących zmian klimatu i kurczenia się zasobów konieczne staje się ograniczenie konsumpcji. Twórcy „Minimalizmu” zachęcają do refleksji nad liczbą kupowanych rzeczy. Zwracają uwagę, że coraz częściej uzależniamy swoje szczęście od stanu posiadania – ubrań, smartfonów i innych dóbr. Tytułowy minimalizm jest próbą uwolnienia się tej od zależności i bardziej świadomego podejścia do życia. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij