Znaleziono 0 artykułów
30.09.2019

„54x54”: Sztuka zamknięta w kwadracie

30.09.2019
(Fot. materiały prasowe)

Od 1 października w poznańskiej galerii Duża Scena UAP będzie można obejrzeć prace wyróżnione w konkursie zorganizowanym przez markę Solar i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Zwycięskie wzory zostaną przeniesione na apaszki, które znajdą się w kolekcji marki na sezon wiosna-lato 2020.

Z okazji 30-lecia marki Solar i stulecia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zorganizowano konkurs, w ramach którego uczestnicy zgłaszali swoje autorskie grafiki. Jedynym wymogiem był wymiar – grafiki musiały zmieścić się na powierzchni kwadratu 54x54 cm. Warunek ten zainspirował nazwę wystawy pokonkursowej, na której będzie można obejrzeć wyróżnione prace.

Grafiki stworzyli w ramach projektu „30/100” studenci poznańskiego uniwersytetu. – W przestrzeniach akademickich kiełkują niebanalne pomysły i dojrzewają awangardowe rozwiązania, dlatego tak chętnie współpracujemy ze studentami, młodymi projektantami i adeptami sztuki – zaznacza Aleksandra Danel, wiceprezes zarządu Solar. – Fascynuje nas świeże spojrzenie artystów na sztukę, które naturalnie współgra z modą. Solar od zawsze był otwarty na takie połączenia – dodaje. 

Zwycięskie wzory zostaną również przeniesione na apaszki z kolekcji Solar na sezon wiosna-lato 2020. Wystawa „54x54” będzie otwarta dla publiczności od 1 do 10 października w galerii Duża Scena UAP, a następnie – od 14 do 30 października – w Starym Browarze.

(Fot. materiały prasowe)

 

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. „54x54”: Sztuka zamknięta w kwadracie
Proszę czekać..
Zamknij