Znaleziono 0 artykułów
16.03.2023

Abigail Breslin w filmie o prawie aborcyjnym w Polsce

16.03.2023
Abigail Breslin i Kasia Pilewicz w filmie„Magda” o prawie aborcyjnym w Polsce (Fot. Getty Images)

„Magda” w reżyserii Kasi Pilewicz i Johna Erica Steinera, opowiada o zakazie aborcji w Polsce i walce o prawa kobiet. Twórcy tego krótkometrażowego filmu zbierają pieniądze na dokończenie realizacji. W tytułowej roli występuje Abigail Breslin.

„Przemysł filmowy jest spragniony bardziej zróżnicowanych głosów, a historie kobiet wciąż nie są w wystarczający sposób reprezentowane” – powiedziała Kasia Pilewicz, współreżyserka krótkometrażowego filmu „Magda”, w którym występuje u boku amerykańskiej aktorki Abigail Breslin. Na portalu Indiegogo zorganizowano zbiórkę, która ma pomóc w zakończeniu projektu.

„Magda” w reżyserii Kasi Pilewicz i Johna Erica Steinera, z ich scenariuszem, opowiada o walce o prawa kobiet. W rolę tytułowej bohaterki, mieszkającej w Polsce wciela się Abigail Breslin, amerykańska aktorka nominowana do Oscara za najlepszą drugoplanową rolę w filmie „Mała Miss”. „Czuję się naprawdę zaszczycona, że mogłam zagrać tak wyjątkową postać, w tak ważnym dziele” – powiedziała gwiazda.

Abigail Breslin w filmie „Magda” o prawie aborcyjnym w Polsce (Fot. Materiały prasowe)

Twórcy zbierają pieniądze, które mają pomóc zakończyć ostatni etap pracy nad realizacją „Magdy”. Zbiórka, założona przez osoby zaangażowane w projekt, ma na calu zebranie ponad 20 000 dolarów do 17 kwietnia 2023 roku. Pieniądze mają zostać przeznaczone na postprodukcję i dystrybucję filmu na całym świecie.

Jest to opowieść o ciężarnej Polce, która dowiaduje się, że dziecko nie ma szansy na przeżycie, a z powodu komplikacji medycznych jej życie także jest zagrożone. Partner kobiety zginął podczas wojny w Ukrainie. Zwraca się ona o pomoc do swojej siostry Ewy (w tej roli Kasia Pilewicz), zakonnicy, która podejmując decyzję, musi wybierać między swoimi przekonaniami i życiem ciężarnej siostry.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij