Znaleziono 0 artykułów
29.12.2020

Alexander Wang oskarżony o molestowanie seksualne

29.12.2020
Alexander Wang (Fot. Getty Images)

Zaledwie kilka dni po imprezie urodzinowej Alexandra Wanga w sieci pojawiły się informacje, że amerykański projektant miał dopuścić się molestowania seksualnego wobec mężczyzn oraz osób transpłciowych.

Alexander Wang zbudował markę na odważnych projektach, łączących modę sportową ze streetwearem i wyrafinowanym minimalizmem, oraz kontrowersyjnych kampaniach reklamowych. Kolekcje, prezentowane przez topowe modelki, nazywał na cześć nowojorskich imprez. Nikt nie spodziewał się jednak takiego skandalu wokół Wanga.

Tuż po 37. urodzinach Alexander Wang został oskarżony o nie jeden, a wiele przypadków molestowania seksualnego. Wszystko zaczęło się od modela Owena Mooneya, który trzy lata po konfrontacji z projektantem opowiedział o incydencie na jednej z imprez w klubie nocnym w Nowym Jorku. – Osoba obok mnie wykorzystała fakt, że nie mogliśmy się ruszyć, więc zostałem przez nią uwięziony. Zaczął głaskać moją nogę i obmacywać moje miejsce intymne. Zamarłem. A kiedy odwróciłem się, żeby spojrzeć, kto to był, zobaczyłem Alexandra Wanga – powiedział Mooney w wideo opublikowanym w mediach społecznościowych.

Słowa Owena Mooneya sprawiły, że oskarżeń zaczęło pojawiać się coraz więcej. Niektórzy twierdzą, że byli świadkami odurzania ofiar projektanta, inni sami tego doświadczyli. Donosi się także o skandalicznym zachowaniu wobec kilku transseksualnych kobiet, obmacywanych lub siłą przez niego rozbieranych.

Alexander Wang i Azealia Banks na MET Gali 2012 (Fot. Getty Images)

Sprawa jest szeroko komentowana na Twitterze. Raperka i była muza projektanta Azealia Banks, po przeczytaniu i usłyszeniu historii jego ofiar podzieliła się podobnymi wiadomościami, wysłanymi jej na Instagramie pod koniec 2019 roku, co tylko potwierdza, że podobne zachowania Wanga sięgają kilku lat wstecz.

Projektant nie wydał jeszcze oświadczenia w tej sprawie.

Aleksandra Lewandowska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Alexander Wang oskarżony o molestowanie seksualne
Proszę czekać..
Zamknij