Znaleziono 0 artykułów
07.04.2019

Amal Clooney ze specjalną rolą w brytyjskim rządzie

07.04.2019
Amal Clooney (Fot. Duncan McGlynn/Getty Images)

Prawniczka, aktywistka na rzecz praw człowieka i żona George'a Clooneya została specjalnym pełnomocnikiem brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jeremy Hunt, Minister Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii, ogłosił 5 kwietnia, że Amal Clooney będzie sprawować rolę pełnomocnika ministerstwa w walce na rzecz wolności mediów. Prawniczka będzie wspierać szefa brytyjskiej dyplomacji, a także przewodniczyć grupie ekspertów prawnych, którzy będą wspomagać państwa w zmianie drakońskim i nieaktualnych praw zagrażających pracy i wolności dziennikarzy.

Amal Clooney (Fot. Oscar White/Corbis/VCG via Getty Images)

Żona hollywoodzkiego aktora nie będzie pobierać honorarium za swoje nowe obowiązki i stwierdziła, że jest zaszczycona złożoną jej propozycją. – Pracując jako prawniczka broniąca dziennikarzy na własne oczy widziałam, jak umieszczano ich w więzieniach, żeby ich uciszyć i zagrozić wolności mediów – powiedziała Amal w oficjalnym oświadczeniu. Nowe stanowisko zbiegło się z szokującymi statystykami dotyczących pracy dziennikarzy. W 2018 roku na świecie zginęło 99 reporterów, 348 zostało zatrzymanych, a 60 wzięto jako zakładników.

W swojej pracy zawodowej Amal Clooney reprezentowała m.in. dwóch dziennikarzy agencji Reuters, którzy zostali zatrzymani w Birmie, relacjonując kryzys Rohingya, Juliana Assange'a, założyciela portalu WikiLeaks, a także ukraińską polityk Julię Tymoszenko.

Katarzyna Pietrewicz
  1. Ludzie
  2. Talenty
  3. Amal Clooney ze specjalną rolą w brytyjskim rządzie
Proszę czekać..
Zamknij