Znaleziono 0 artykułów
10.02.2022

Amanda Seyfried jako Elizabeth Holmes w serialu „The Dropout”

10.02.2022
Kadr z serialu „The Dropout” z Amandą Seyfried (Fot. materiały prasowe)

Do sieci trafił zwiastun serialu „The Dropout” z Amandą Seyfried w roli głównej. W historii opartej na faktach, aktorka gra bizneswoman Elizabeth Holmes – założycielkę biotechnologicznej firmy Theranos, oskarżoną o oszukanie inwestorów, lekarzy i pacjentów. Premiera już 3 marca na platformie Hulu.

Elizabeth Holmes od dziecka mierzyła wysoko – jako 7-letnia dziewczynka chciała zostać wynalazczynią. Myślała też o karierze lekarki, ale z powodu strachu przed widokiem krwi, wybrała inżynierię chemiczną na prestiżowym Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych. Mimo świetnych wyników w nauce, porzuciła studia. W 2003 roku założyła firmę biotechnologiczną Theranos. Jej celem było przygotowanie urządzenia potrafiącego wykonać tysiąc różnych testów wykorzystując zaledwie kroplę krwi z palca. Przez 10 lat działalności przedsiębiorstwa jego wartość osiągnęła dziewięć miliardów dolarów, a sam majątek Holmes szacowano na co najmniej cztery i pół. W 2014 roku została najmłodszą miliarderką na świecie, która sama zapracowała na tak ogromny sukces.

(Fot. materiały prasowe)

Problemy Holmes zaczęły się, kiedy niezależne badania, wykazały wysoką zawodność testów. Elizabeth z dnia na dzień zaczęła tracić inwestorów. W 2016 roku wartość spółki wynosiła zero dolarów. Theranos otrzymał zakaz badań krwi i rozpoczął masowe zwolnienia.

Dwa lata później Holmes i jej współpracownik Ramesh Balwani zostali oskarżeni przez Komisję ds. papierów wartościowych o oszukiwanie inwestorów, lekarzy i pacjentów. Elizabeth dostała 10-letni zakaz zajmowania wyższych stanowisk w spółkach publicznych oraz grzywnę w wysokości 500 000 dolarów. Większość skandalicznych informacji ujawnił John Carreyrou w serii artykułów dla „Wall Street Journal”. 

W serialu „The Dropout” obok Amandy Seyfried wystąpili również: Naveen Andrews, Elizabeth Marvel, Alan Ruck, Dylan Minnette, William H. Macy, Kevin Sussman, Kate Burton, Michael Gill oraz Bashir Salahuddin. Produkcja ma składać się z siedmiu odcinków i zadebiutuje 3 marca na platformie streamingowej Hulu. Zobaczcie najnowszy zwiastun tego obiecującego serialu.

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij