Znaleziono 0 artykułów
21.08.2021

Angelina Jolie na Instagramie

21.08.2021
Fot. Getty Images

Pierwszy post aktorki już stał wiralem. Gwiazda udostępniła odręczny list, który dostała od nastolatki z Afganistanu.

Angelina Jolie przez lata unikała mediów społecznościowych. W 2019 roku internet obiegła informacja, że aktorka wystartowała z kanałem na YouTube. Na profilu udostępniono na razie dwa materiały z jej publicznych wystąpień – na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ oraz panelu Women In Enterntainment. Po kilku miesiącach profil został jednak usunięty i być może nigdy nie należał do aktorki.

Tym razem jednak nie ma wątpliwości, co do tego, że nowy profil aktorki na Instagramie jest oficjalny. Oznaczone niebieskim ptaszkiem konto w ciągu niespełna doby zaobserwowało blisko sześć milionów fanów. Znana ze społecznego zaangażowania aktorka wiedziała, jak właściwie wykorzystać zainteresowanie internautów. Pierwszym postem gwiazdy było zdjęcie listu, który dostała od nastolatki z Afganistanu. Dziewczynka pisze o sytuacji w kraju, po tym, jak władzę przejęli talibowie. „Ludzie w Afganistanie są odcinani od zewnętrznego świata, ogranicza się ich dostęp do mediów społecznościowych, a ich prawo do swobodnej ekspresji jest zagrożone. Dlatego postanowiłam założyć profil na Instagramie, by oddać głos im i wszystkim, których prawa człowieka są łamane” napisała aktorka.

Jej post momentalnie stał się wiralem, zbierając blisko 2,5 miliona polubień, przeszło 100 tysięcy komentarzy i tysiące udostępnień. W kolejnym poście aktorka udostępniła infografiki o sytuacji uchodźców na całym świecie.

Tragiczna sytuacja w Afganistanie wywołuje rozpacz i wściekłość ludzi na całym świecie. Dramatyczne obrazy pokazują, jak tysiące ludzi próbuje wydostać się ze stolicy kraju, Kabulu, która po wycofaniu amerykańskich wojsk, 15 sierpnia została przejęta przez talibów. Informacje, jak każdy z nas może pomóc, znajdziesz pod linkiem.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij