Znaleziono 0 artykułów
17.08.2021

Wsparcie dla Afganistanu

17.08.2021
Fot. Getty Images

W związku z dramatycznymi obrazami tysięcy ludzi, którzy próbują wydostać się ze stolicy Afganistanu, Kabulu, przedstawiamy siedem działających na miejscu organizacji charytatywnych, których działalność można wesprzeć finansowo.

Tragiczna sytuacja w Afganistanie wywołuje rozpacz i wściekłość ludzi na całym świecie. Dramatyczne obrazy pokazują, jak tysiące ludzi próbuje wydostać się ze stolicy kraju, Kabulu, która po wycofaniu amerykańskich wojsk, 15 sierpnia została przejęta przez talibów.

Obawy dotyczą przede wszystkim losu afgańskich kobiet i dziewczynek, którym grozi radykalne ograniczenie wolności. Kobiety już zostały odesłane z pracy do domów, studentki żegnają się ze swoimi profesorami, niepewne czy będą jeszcze mogły powrócić na uniwersytety. Docierają do nas również szokujące informacje o tym, że nawet 12-letnie dziewczynki są zmuszane do małżeństw z talibami. W czasie rządów reżimu talibów w latach 1996-2001 dziewczynki nie mogły się uczyć, a kobiety były pozbawione prawa do pracy. W miejscach publicznych zmuszone były nosić burki i ciągle znajdować się pod opieką mężczyzny.

Biorąc pod uwagę, jak złożona i poważna jest sytuacja, łatwo poczuć bezsilność. Przedstawiamy więc siedem organizacji charytatywnych działających na miejscu, które pomagają ludziom dotkniętym kryzysem w Afganistanie.

Afghan Aid

Afghan Aid zapewnia natychmiastową pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Wspiera rodziny, które w związku z sytuacją, w jakiej znalazł się Afganistan, straciły domy i środki do życia, w tym również tych, którzy musieli uciekać ze swojego miejsca zamieszkania.

Islamic Relief 

Islamic Relief wysyła paczki żywnościowe tym, którzy w związku z trwającym w Afganistanie konfliktem zostali wysiedleni.

Women For Afghan Women 

Women For Afghan Women to organizacja walcząca o prawa kobiet, pracująca na rzecz zapewnienia afgańskim kobietom i dziewczętom schronienia, potrzebnej pomocy oraz niezbędnych środków.

Muslim Hands

Organizacja Muslim Hands wystosowała apel o pomoc dla osób uciekających ze swoich domów w Afganistanie. Jej celem jest zapewnienie im paczek żywnościowych, koców i opieki zdrowotnej.

International Rescue Committee 

International Rescue Committee założył fundusz pomocowy dla dzieci i rodzin dotkniętych przez trwający w Afganistanie konflikt.

Unicef 

Unicef wystosował apel o pomoc dla bezbronnych dzieci i rodzin znajdujących się w Afganistanie. Chce zapewnić im niezbędne do życia zaopatrzenie.

Lekarze Bez Granic

Lekarze Bez Granic zapewniają natychmiastową pomoc medyczną dla osób dotkniętych konfliktem w Afganistanie.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk. 

Emily Chan
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Wsparcie dla Afganistanu
Proszę czekać..
Zamknij