Znaleziono 0 artykułów
30.12.2019
Artykuł partnerski

Aquaracer Lady: Podejmij wyzwanie

30.12.2019
TAG Heuer Aquaracer Lady (Fot. materiały prasowe)

TAG Heuer już od 1860 roku tworzy zegarki dla najbardziej wymagających miłośników czasomierzy. Proponujemy Aquaracer Lady przeznaczony dla kobiet, które kochają aktywne życie.

Marka TAG Heuer już od niemal 170 lat kojarzy się z czasomierzami najwyższej jakości. Założona w 1860 roku w szwajcarskim St-Imier przez Edouarda Heuera firma swoje powodzenie zawdzięcza nieustannym innowacjom. Jej historię znaczą kluczowe dla chronometrażystów wynalazki. W roku 1869 Edouard Heuer opatentował nowy system nakręcania zegarka za pomocą wałka naciągowego. W 1886 roku wymyślił udoskonalony chronograf kieszonkowy. W 1895 roku opracowano zegarek wodoodporny. Od tego czasu rozpoczyna się wyjątkowy związek TAG Heuer z wielką wodą. W 1916 roku Heuer skonstruował natomiast micrograph – pierwszy na świecie przyrząd pomiarowy, który mógł odmierzać czas z dokładnością do jednej setnej sekundy. Kolejny przełom nastąpił ponad sto lat po pierwszych sukcesach. W 1969 roku zegarki zostały wzbogacone o microtimer, zdolny odmierzyć czas z dokładnością do jednej tysięcznej sekundy. Sześć lat później w ofercie marki pojawił się, znów po raz pierwszy na świecie, chronograf kwarcowy chronosplit (dokładność pomiaru do jednej setnej sekundy).

Drugim oprócz innowacji filarem działania firmy TAG Heuer jest związek ze sportem. W 1986 roku marka została oficjalnym sponsorem Marlboro McLaren TAG Turbo w Formule 1, a potem, w 2015 roku, rozpoczęła współpracę z Red Bull Racing. W 2006 roku model Carrera Calibre 360 uznano za najlepszy zegarek sportowy na świecie. Wśród kolekcji zegarków TAG Heuer większość kojarzy się z rywalizacją – Aquaracer odwołuje się do sportów wodnych, Formula 1 do wyścigów, Golf do szlachetnych rozgrywek dżentelmenów.

Tag Heuer Aquaracer Lady (Fot. materiały prasowe)

Aquaracer został stworzony dla osób, które chcą być równie aktywne na lądzie i na morzu – żeglarzy, pływaków i nurków. Wyposażony w unikatowy mechanizm – podwójne zapięcie zabezpieczające oraz obrotową ramkę szkiełka zegarka – czasomierz pozwala się zmierzyć  z wyzwaniami. Wodoodporny do głębokości 200-500 metrów, wytrzyma wilgotność na poziomie 93 proc. Podczas 160 testów, które przeprowadzono, udowodniono, że zegarek znosi ciśnienie, upał i pełne zanurzenie.

Dizajn modeli Aquaracer jest oczywiście inspirowany morskimi głębinami. Zachwycający swoją czystością od 1982 roku projekt łączy technologiczną doskonałość z ponadczasowym wzornictwem. Udogodnieniem są także takie detale jak fluorescencyjne wskazówki.

TAG Heuer Aquaracer Lady (Fot. materiały prasowe)

W kolekcji Aquaracer Lady jeszcze większą uwagę poświęcono wykończeniu. Zegarki pozwalające na wspinanie się na najwyższe szczyty i nurkowanie w największych głębokościach muszą przecież jednocześnie zachwycać swoim pięknem. W damskim wydaniu Aquaracer nie traci nic ze swojego sportowego charakteru, ale kojarzy się nie tyle z ekstremalnymi wyzwaniami, ile z relaksem na luksusowym jachcie, zacumowanym w malowniczej marinie na Lazurowym Wybrzeżu. Biżuteryjne bransoletki, tarcza wysadzana kamieniami, lekkie wskazówki – ten zegarek należy do kobiety, która stawia wysokie wymagania noszonym przez siebie dodatkom. Niezależnie od tego, czy stanowią uzupełnienie jej biurowego dress code’u, wieczorowej sukni, czy wakacyjnego looku. Dzięki wygodnym bransoletom oraz lekkim paskom podkreślającym jego elegancki character zegarek to najlepszy wybór dla kobiet ceniących ponadczasowy styl oraz certyfikowaną precyzję.

TAG Heuer Aquaracer Lady (Fot. materiały prasowe)

Teraz kolekcję Aquaracer Lady uzupełniły trzy nowe modele z linii „Blue Design”. Nawiązujący odcieniem do morskich fal projekt wywołuje uczucie błogości. Nic dziwnego, że odcień Classic Blue został przez instytut Pantone uznany za kolor 2020 roku. Jego kojąca moc, tak potrzebna w niespokojnym współczesnym świecie, sprawia, że chce się go nosić, uczynić elementem wystroju wnętrza i otaczać się nim w pracy. W przypadku Aquaracer kolorystyka ma się kojarzyć z beztroską rejsu prywatnym jachtem. Tarcza odbija promienie słońca, a grawer nawiązuje wzorem do kształtu fal. Krzyżujący się wzór na pasku odzwierciedla teksturę lin żeglarskich, podkreślając morski rodowód zegarka. Do wyboru jest czasomierz na granatowym pasku z jasną albo ciemną tarczą oraz zegarek na bransolecie z granatową tarczą.

W święta znajdź czas na to, co najważniejsze – głosi hasło TAG Heuer. Te najcenniejsze chwile w gronie najbliższych powinny być oczywiście odmierzane przez ulubiony chronometr.

Anna Konieczyńska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Aquaracer Lady: Podejmij wyzwanie
Proszę czekać..
Zamknij