Znaleziono 0 artykułów
21.07.2019

„Avengers: Koniec gry” najbardziej kasowym filmem w historii

21.07.2019
„Avengers: Koniec gry” (Fot. materiały prasowe)

Podczas Comic-Con w San Diego ogłoszono, że ostatnia część przygód superbohaterów Marvela zarobiła na całym świecie 2,78 miliarda dolarów, prześcigając „Avatara”, który pozostawał niezwyciężony od 10 lat. 

„Avengers: Koniec gry” wszedł na ekrany trzy miesiące temu, pod koniec kwietnia 2019 roku. Od tego czasu filmowi o superbohaterach udało się zarobił prawie trzy miliardy dolarów na całym świecie. To nowy rekord w branży filmowej. Ostatni film o Avengersach to kontynuacja sagi, którą Marvel zapoczątkował w 2012 roku.

Podczas Comic-Con w San Diego nie tylko ogłoszono, że „Avengersi” okazali się lepsi od „Avatara”, ale zaprezentowano nowe projekty Marvela, nazwane Phase Four.

Swój film dostanie Czarna Wdowa, czyli Scarlett Johansson. Obok niej w historii jej bohaterki wystąpią Florence Pugh, Rachel Weisz i David Harbour, czyli szeryf Hopper ze „Stranger Things”. Premiera już 1 maja 2020 roku. 

Rok później do kin trafi „Thor: Love and Thunder”, w którym Natalie Portman zagra żeński odpowiednik mitycznego boka. W obsadzie nie zabraknie oczywiście Chrisa Hemswortha i Tessy Thompson. W 2021 sequela doczeka się także „Dr Strange” z Benedictem Cumberbatchem. Swoją superprodukcję będzie miała także Angelina Jolie – „The Eternals”. W planach jest też kolejna wersja „Fantastycznej czwórki” oraz nowa odsłona „Blade'a, Wiecznego Łowcy” z udziałem Mahershali Aliego.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij