Znaleziono 0 artykułów
17.03.2023

Baletki Mary-Jane: Najmodniejsze buty na wiosnę

17.03.2023
Gigi Hadid wybiera baletki w stylu Mary-Jane (Fot. Getty Images)

Najmodniejsze buty na wiosnę? Gwiazdy, również street style’u, nie mają wątpliwości. Idąc tropem propozycji z pokazów mody, a także mikrotrendu balletcore, wybierają miękkie baletki w stylu Mary-Jane. Wygodne i eleganckie, urzekają minimalistyczną estetyką i szykiem retro.

Połyskujące lakierki z charakterystycznym paskiem pojawiły się na wybiegu u Miu Miu już w 2018 r., jednak na prawdziwą popularność model Mary-Jane musiał jeszcze trochę poczekać. Szerzej w różnych formach pojawił się na pokazach wiosna-lato 2023 m.in. u Marni, Simone Rochy, Thoma Browne’a. Powrót tego klasycznego modelu można zawdzięczać także pokoleniu Z, które za pomocą TikToka rozpowszechniło rozmaite trendy i estetyki. Najpierw pojawił się czerpiący inspiracje z czasów regencji regencycore, a później romantyczny balletcore, co przypieczętowało status baletek jako najpopularniejszych butów sezonu.

Baletki Mary-Jane z kolekcji Thoma Browne'a wiosna-lato 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Rosnąca popularność baletek nie umknęła także uwadze światowych gwiazd. Fankami modelu Mary-Jane są Jennifer Lawrence i Zoë Kravitz, które wierne minimalizmowi na co dzień, najczęściej sięgają po model Ava marki The Row. Łączą go z oversize’owymi garniturami, sukienkami maksi i dżinsami z prostymi nogawkami. W klasycznych baletkach z paskiem na podbiciu stopy na równi z Gigi Hadid, Kendall Jenner czy Kaią Gerber pokazują się też modowe influencerki i bywalczynie pokazów mody.

Julia Lubecka
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Baletki Mary-Jane: Najmodniejsze buty na wiosnę
Proszę czekać..
Zamknij