Znaleziono 0 artykułów
26.12.2022

Mary Jane najpopularniejszymi butami 2022 roku

26.12.2022
Alexa Chung w modelu Mary-Jane Prady na obcasie na gali Fashion Awards. / Fot. Daniel Leal, (Getty Images)

Zoë Kravitz, Jennifer Lawrence i Alexa Chung zamiast szpilek nosiły w 2022 roku czółenka Mary Jane – na płaskiej podeszwie albo stabilnym obcasie. Pasują i na spacer z psem, i na czerwony dywan. Wśród najpopularniejszych modeli znalazły się te z kolekcji marek The Row, Miu Miu i Doên.

Na każdą osobę gotową zaryzykować odrobinę zawrotu głowy dla bajecznej pary platform przypada jedna z obsesją na punkcie płaskiego obuwia, która twardo stąpa po ziemi. W tym roku gwiazdy wybrały drugą opcję, stawiając na Mary Jane zamiast szpilek.

Zoë Kravitz i Jennifer Lawrence są fankami modelu Ava marki The Row, wykonanego z miękkiej skóry i z zapinanym paskiem. Redaktorka „Vogue’a” Alice Newbold parą od The Row look w stylu balletcore. Sposób, w jaki Zoë stylizowała szkolny model Ava ze skarpetkami do kostek, przekonał ją, że to buty warte inwestycji.

Wersje Doên i Le Monde Beryl – noszone przez Kaię Gerber i Daisy Edgar-Jones – przypominają kształtem pantofle, ale zdobi je szlachetny aksamit. Pary Doên są „ulepszoną wersją” tych, które założycielki – i siostry – Margaret i Katherine Kleveland nosiły jako dzieci.

Daisy Edgar-Jones w aksamitnym modelu Le Monde Beryl Mary-Jane. / Fot. Rosdiana Ciaravolo, (Fot. Getty Images)

Jeśli nie chcesz rezygnować z obcasów, sprawdź model Mary Jane od Prady, Miu Miu i Carel. Alexa Chung na rozdanie Fashion Awards założyła solidne obcasy Mary Jane do mini od Prady i prześwitującej tuniki. Szykowne buty, które są na tyle uniwersalne, że można je nosić i na spacerze z psem (Kravitz), i na czerwonym dywanie (Chung)? Uzasadniona inwestycja. 

Artykuł oryginalnie pojawił się na vogue.co.uk

Kendall Jenner w wersji przypominającej baletki. / Fot. Bellocqimages/Bauer-Griffin, (Getty Images)

 

Alice Cary
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Mary Jane najpopularniejszymi butami 2022 roku
Proszę czekać..
Zamknij