Znaleziono 0 artykułów
01.03.2022

Benedict Cumberbatch nawołuje do pomocy Ukrainie

01.03.2022
Benedict Cumberbatch (Fot. Getty Images)

Nie możemy być bierni. Namawiam do konkretnych działań, które pomogą Ukraińcom i Ukrainie – mówił Benedict Cumberbatch podczas ceremonii odsłonięcia gwiazdy z jego nazwiskiem przy Hollywood Boulevard.

Gwiazda z nazwiskiem Benedicta Cumberbatcha została odsłonięta w Los Angeles 28 lutego. Wydarzeniu towarzyszyła ceremonia z udziałem współpracowników aktora, jego przyjaciół, najbliższych. On sam, dziękując za wyróżnienie, powiedział: – Dziś, po długim okresie pandemii, w czasie, kiedy na świecie dzieją się straszne rzeczy, bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy zdawać sobie sprawę, że chodzi o to, żeby zostawić po sobie coś dużo bardziej wartościowego niż ta gwiazda z moim nazwiskiem.

Nie mogę dziękować za ten osobisty sukces bez odniesienia się do tego, co dzieje się w Ukrainie. Skończył się czas na wyłącznie myślenie o ludziach, którzy doświadczają tragedii czy modlitwy o nich. Powinniśmy wchodzić na strony internetowe ambasad Ukrainy w naszych krajach, sprawdzić, co konkretnie możemy zrobić dla tych ludzi z dziećmi, rodzinami, którzy walczą o przetrwanie, kiedy ich miasta są bombardowane. To nie jest moment, w którym możemy nie być aktywni. Zachęcam do działania.

Producent, scenarzysta, twórca seriali J.J. Ambrams w mowie, doceniającej dorobek Cumberbatcha mówił: – Jest wielu wspaniałych aktorów, ale zaledwie kilku potrafi to, co Benedict – sprawić, by dzięki ich obecności na planie filmowym cała produkcja, w jakiej biorą udział, była lepsza.

I dodał: – Zawsze wielką radość sprawia oglądanie kogoś, kto robi w życiu dokładnie to, co powinien robić. To jest definicja Benedicta. 

Poza tym muszę przyznać, że jest wkurzający w swojej doskonałości: ma wielkie serce, poczucie humoru, nieprzeciętny intelekt, świetnie wygląda, jest kochającym mężem i ojcem.

Na ceremonię aktor przyszedł z żoną Sophie Hunter. Para była ubrana prosto i elegancko. Granatowy garnitur z rozpiętą białą koszulą Cumberbatcha idealnie komponował się ze skromną czarną sukienką bez rękawów jego żony. 

27 marca podczas ceremonii wręczania Oscarów dowiemy się, czy aktor zostanie wyróżniony statuetką za rolę w „Psich pazurach” Jane Campion. To jego druga nominacja do nagrody Akademii, po tej za film „Gra tajemnic”, w którym grał Alana Turinga.

 

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij