Znaleziono 0 artykułów
14.09.2020

Beyoncé x Adidas: Kolekcja królowej

14.09.2020
(Fot. Getty Images)

Beyoncé x Adidas: najnowsza odsłona kultowego modelu Superstar

Ostre kanty, zmodyfikowana platforma i ponadczasowa elegancja – Queen Bey reinterpretuje najsłynniejszy model giganta obuwniczego tak, by przypominał… szpilki. 

Z okazji 50-lecia modelu Superstar marka Adidas nawiązała współpracę z kilkoma artystami, którzy mieli zreinterpretować kultowe sneakersy. W lipcu ukazał się m.in. pokryty szwami projekt Jonaha Hilla, a w sierpniu zadebiutowała florystyczna wersja z Seanem Wotherspoonem. Niebawem do sklepów trafi najnowsza odsłona stworzona przez Beyoncé.

(Fot. Materiały prasowe)

Model na miarę królowej

Sama cholewka jest prawie identyczna do oryginalnej wersji. Biało-czarna kolorystyka, układ elementów i skóra otulająca but pozostają bez zmian. Ingerencja ujawnia się dopiero w kształcie podeszwy. Wówczas dostrzegamy prawdziwy szał twórczy, który zrywa z dotychczasową prostotą. Podstawowa linia platformy została drastycznie wydłużona, a nad nią rozciągnięto futurystyczną konstrukcję. 

Te postawione na sobie dwa piętra podeszwy zupełnie zmieniają oblicze, gdy spojrzymy na nie z góry. Za sprawą spiczastego noska oraz ostrych kantów po bokach sneakersy przyjmują formę eleganckiego obuwia damskiego – budową przypominając szpilki.

Ta kobieca odsłona butów sportowych pojawi się w sklepach już 18 września.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij