Znaleziono 0 artykułów
28.04.2023
Artykuł partnerski

Nowe przestrzenie i egzotyczne rytuały w Binkowski Resort

28.04.2023
(Fot. Materiały prasowe)

Imponujący kielecki kompleks hotelowy z rozległym aquaparkiem, pełnym tropikalnej roślinności, dającą wytchnienie strefą relaksu oraz zapierającym dech w piersiach widokiem na Góry Świętokrzyskie wkrótce powiększy się o kolejne niesamowite atrakcje. Zdradzamy jakie.

Latem w Binkowki Resort czeka na gości niespodzianka w postaci wyjątkowego saunarium oraz nowoczesnego spa. W przeznaczonych do głębokiego relaksu przestrzeniach dorośli będą mogli odpocząć w ciszy i spokoju, podczas gdy ich pociechy będą szaleć na wodnych zjeżdżalniach. Będzie to także idealne miejsce dla par, pragnących zaznać odrobiny komfortu z dala od zgiełku.

Idea stworzenia miejsca odpowiadającego zarówno na potrzeby starszych, jak i młodszych gości przyświecała projektantom nowych wnętrz kompleksu. Stąd też pomysł na dyskretną „strefę cichą”, w której można doświadczyć głębokiego relaksu. Zwieńczeniem tej nowej wyjątkowej przestrzeni jest letni basen, ulokowany na wysokości aż 20 metrów. Dzięki takiemu położeniu goście zażywający kąpieli będą mogli podziwiać rozciągający się ponad koronami drzew imponujący widok na rezerwat Kadzielnia, górę Karczówkę oraz na najwyższy szczyt Telegraf (408 m n.p.m.), z którego słyną Kielce.

(Fot. Materiały prasowe)

By zapewnić gościom nie tylko wyjątkowe doświadczenie zmysłowe, lecz także zatroszczyć się o ich zdrowie, pośród nowych hotelowych atrakcji znajdzie się obszerny kompleks saun. Największa z nich, gotowa pomieścić nawet 130 osób, dzięki swojej szklanej ośmiometrowej ścianie zapewni gościom niezapomniany widok na panoramę Kielc. We wspomnianej saunie regularnie będą się odbywać specjalne seanse z najlepszymi saunamistrzami w Polsce. Właściciele Binkowski Resort planują zapraszać na seanse mistrzów tej dziedziny nie tylko z Polski, lecz także z całego świata.

„Stodoła świętokrzyska” i sauna chlebowa: Pełne doświadczenie regionu

Pragniemy stworzyć coś, czego w Kielcach jeszcze nie było – podkreśla Damian Rurarz, menager strefy Wellness & SPA Binkowski Resort. Kolejna sauna, jaka wkrótce znajdzie się w unowocześnionej hotelowej przestrzeni, to tak zwana „stodoła świętokrzyska”, stylizowana na prawdziwą wiejską stodołę. Ze względu na charakterystyczny wystrój pozwoli gościom w pełni doświadczyć klimatu Gór Świętokrzyskich. Będzie również najcieplejszą spośród wszystkich saun.

(Fot. Materiały prasowe)

Na terenie nowego kompleksu relaksacyjnego nie zabraknie także sauny chlebowej, gdzie oprócz zwykłego, elektrycznego pieca stanie specjalny piec do wypiekania chleba. – W tym wyjątkowo przytulnym miejscu będzie można poczuć się niemal jak w domu. Tym bardziej że planujemy wypiekać świeże chrupiące pieczywo dla naszych gości – dodaje Rurarz.

(Fot. Materiały prasowe)

Warto też wspomnieć o saunie na podczerwień, która rozgrzewa mięśnie, stawy i kości. To doskonała propozycja dla osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnych saun. W ośrodku powstanie także łaźnia parowa, zdolna pomieścić około 20 osób. Tam będzie można z kolei skorzystać z zabiegów opartych na wykorzystaniu błota i peelingów. Ponadto w strefie saun zostały umieszczone wypoczywalnia solna z wyjściem na taras oraz wyjątkowy basen do schładzania się między rytuałami saunowymi.

Wszystkie te nowe wyjątkowe przestrzenie znajdą się na czwartym piętrze hotelu Binkowski Resort. Tam stanie też pojemne jacuzzi z niesamowitym widokiem na rezerwat Kadzielnia, jak również restauracja z wyśmienitą kuchnią japońską.

(Fot. Materiały prasowe)

Nowe SPA hotelu Binkowski Resort to olbrzymia różnorodność i maksymalne odprężenie. O komfort gości zadbano w każdym calu, stąd przestrzeń powitalna o ciekawym designie, a także dwa całkowicie nowe ekskluzywne gabinety SPA – do masażu lomi lomi oraz do zabiegów na twarz. Kolejne gabinety, o minimalistycznym eleganckim wnętrzu, przeznaczone do masażu dla dwóch osób, mają przeszklone ściany z przepięknym widokiem na rozciągający się obok las.

Kąpiel godna Kleopatry i sułtański Hammam, czyli egzotyczne rytuały

W hotelu pojawi się także specjalna strefa z efektownymi wannami kamiennymi, gdzie klienci będą mieli okazję zaznać tropikalnych kąpieli. – Tu pragniemy zaznaczyć, że każda nasza wanna została wykuta z jednego kamienia. Nie jest to więc klejonka, materiały nie były w żaden sposób łączone – mówi Martyna Pabis, menagerka Binkowski SPA.

(Fot. Materiały prasowe)

A to wciąż nie koniec nowych atrakcji. W gabinecie Hammam, wyróżniającym się niezwykle oryginalną mozaiką, będzie można skorzystać ze specjalnych tureckich rytuałów, polegających na masażu pianą. – Wdrożymy pakiety „SPA DAY”, dzięki którym goście będą mogli skorzystać z całodniowego pobytu w obu strefach – dodaje Pabis.

Hotelowe nowości, które trafią do oferty już na początku lata, obejmują również przestrzeń dachową. Tam znajdzie się imponujący przeszklony infinity pool. Spod wody goście będą mogli dostrzec północno-zachodnią część miasta z widokiem na krajobraz Kielc. Nie zabraknie oczywiście baru wodnego, gdzie będzie można skosztować orzeźwiających drinków oraz świeżo wyciskanych aromatycznych soków. –Warto wspomnieć również o dwóch basenach jacuzzi, umiejscowionych w południowej stronie obiektu, z niezapomnianym widokiem na Park Baranowski – zaznacza Rurarz. – Na naszych gości czeka również przestronna strefa wypoczynkowa z leżakami i łóżkami do opalania się. Nie ma wątpliwości, że nowe przestrzenie hotelu Binkowski Resort spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. 

Natalia Hołownia
Proszę czekać..
Zamknij