Znaleziono 0 artykułów
12.03.2024

Biżuteryjna marka YES otwiera fundację działającą na rzecz kobiet

12.03.2024
Biżuteryjna marka YES otwiera Fundację YES „Jestem Kobietą” (Fot. Materiały prasowe)

Marka biżuteryjna YES rozszerza działalność, by wspierać prokobiece inicjatywy. Polski brand właśnie założył Fundację YES „Jestem Kobietą”, ukierunkowaną na projekty z dziedziny edukacji, sztuki, sportu i wielu innych.

YES wielokrotnie udowodniło, że girl power nie musi się kończyć na sloganie reklamowym, dlatego z przyjemnością będę wspólnie z nimi aktywnie wspierać inicjatywy, które promują siłę i potencjał kobiet oraz przyczyniają się do budowania pozytywnych zmian społecznych – mówi Aleksandra Kwaśniewska, ambasadorka Fundacji YES „Jestem Kobietą”, która aktywnie współpracuje z marką m.in. poprzez współtworzenie podcastu „Jestem kobietą”.

Aleksandra Kwaśniewska, ambasadorka Fundacji YES „Jestem Kobietą” (Fot. Materiały prasowe)

Polska marka biżuteryjna YES od lat aktywnie realizuje misję tworzenia dla kobiet lepszego świata – w kampaniach porusza istotne tematy społeczne, sprzeciwia się niesprawiedliwości oraz działa na rzecz poprawy sytuacji życiowej kobiet. W swoich przekazach kreuje wizję rzeczywistości nienaznaczonej nierównością płciową, w której kobiety mogą odważnie realizować plany i spełniać marzenia. W ostatniej odsłonie komunikacji reklamowej – poruszającej ilustracji wiersza „Portret kobiecy” Wisławy Szymborskiej – marka przewrotnie obrazuje oczekiwania, z jakimi na co dzień mierzy się każda z nas.

Konsekwencją dotychczasowych działań marki jest powołanie do życia Fundacji YES „Jestem Kobietą”, która ma za zadanie wspieranie kobiet na drodze do ich zawodowej realizacji. – Zależy nam na tym, aby nie tylko mówić i pokazywać, co jest nie tak w świecie kobiet, ale też realnie ten świat zmieniać. Chcemy to robić poprzez współpracę z tymi, którzy mają na to najlepszy pomysł, ale brakuje im środków. W tym zakresie będą mogli liczyć na wsparcie Fundacji – zapowiada Justyna Lach, dyrektorka marketingu marki YES i członkini zarządu Fundacji YES „Jestem Kobietą”.

Fundacja jasno definiuje sposób działania – każda osoba, która zaprezentuje projekt przyczyniający się do wniesienia pozytywnej zmiany w sytuacji kobiet w Polsce – zwracając uwagę na istotny problem, inspirując i integrując Polki – będzie mogła złożyć na ręce fundacji wniosek o jego sfinansowanie. Władze fundacji, na zasadzie konkursu, co kwartał wybiorą projekty do realizacji, przekazując środki od 5 do 10 inicjatywom rocznie.

Karolina Jaźwińska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Biżuteryjna marka YES otwiera fundację działającą na rzecz kobiet
Proszę czekać..
Zamknij