Znaleziono 0 artykułów
17.03.2022

Blake Lively, Ryan Reynolds, Regina King i Lin-Manuel Miranda gospodarzami Met Gali 2022

17.03.2022
Blake Lively i Ryan Reynolds /(fot. Getty Images)

W Nowym Jorku w pierwszy poniedziałek maja 2022 roku odbędzie się kolejna edycja Met Gali, oficjalnie nazywanej Costume Institute Gala. Wiemy, kto poprowadzi tegoroczną galę. Gospodarzami zostali Blake Lively, Ryan Reynolds, Regina King i Lin-Manuel Miranda.

Met Gala to coroczny bal, na którym spotykają się projektanci, modelki i gwiazdy Hollywood, ubrani w oryginalne kreacje, by celebrować wernisaż wystawy Instytutu Kostiumów Metropolitan Museum of Art. Co roku stylizacje muszą być zgodne z tematem przewodnim ekspozycji.

Regina King /(Fot. Getty Images)

Jak co roku, Met Gala odbędzie się na początku maja. W tym roku wydarzenie będzie celebrować wystawę Costume Institute poświęconą amerykańskiej modzie. Wiemy już, że uroczystość poprowadzą Blake Lively, Ryan Reynolds, Regina King i Lin-Manuel Miranda. Lively i Reynolds należą do najlepiej ubranych par w historii gali.

Lin-Manuel Miranda /(Fot. Getty Images)

Tegoroczny temat nawiązuje do pierwszej części, „In America: A Lexicon of Fashion”, która prezentowała kody amerykańskiej mody. Kolejna część, którą będziemy mogli oglądać w tym roku, skupi się na świecie mody przefiltrowanym przez oko reżyserów. „Anthology of Fashion” sięgać będzie do podstaw amerykańskiej mody, przedstawiać projektantów i krawców, którzy pracowali w Ameryce od XIX wieku do połowy XX wieku. Wystawa zostanie otwarta dla publiczności 7 maja.

 

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij