Znaleziono 0 artykułów
02.10.2023

Buty projektu Dominiki Nowak na paryskim pokazie AZ Factory

02.10.2023
Modelki na pokazie marki AZ Factory nosiły buty marki Vanda Novak projektu Dominiki Nowak (Fot. ImaxTree) 

Modelki na pokazie marki AZ Factory nosiły buty marki Vanda Novak projektu Dominiki Nowak. Niektóre modele trafią do regularnej sprzedaży.

Gdy studiowałam w Paryżu, Alber Elbaz był jednym z moich ulubionych projektantów. Z ogromnym zainteresowaniem śledziłam każdą jego kolekcję dla Lanvin, uważając je za ucieleśnienie paryskiego szyku. Dla mnie to była kwintesencja mody tej pięknej metropolii – wspomina Dominika Nowak. Twórczyni marki Vanda Novak słynie z projektów butów równie finezyjnych i fantazyjnych, co praktycznych i ponadczasowych. Teraz obuwie z jej pracowni trafiło prosto na wybieg marki AZ Factory założonej przez Elbaza (projektant odszedł w 2021 roku). – To wyjątkowe uczucie widzieć, że styl Vandy Novak, a szczególnie charakterystyczne modele z dużą kulą, takie jak Luna czy Marilyn, zostały wykorzystane w pokazie. I uzupełniają styl AZ Factory – dodaje projektantka. 

Projektantka Dominika Nowak (Fot. Tatiana Hajdu)

Buty marki Vanda Novak na pokazie kolekcji AZ Factory na sezon wiosna-lato 2024

Kolekcję na sezon wiosna-lato 2024, pełną sukienek, które dzięki drapowaniom przypominają płatki kwiatków, zaprojektowali Norman René Devera i Peter Movrin. Twórcy zadbali także o mięsiste faktury, praktyczne fasony, np. komplety łączące bomberki z szortami, czy basiki, takie jak małe białe. – Peter i Norman to nie tylko zdolni projektanci, ale też fantastyczne osoby, dlatego atmosfera współpracy była naprawdę wyjątkowa – opowiada Dominika. – Jestem niezwykle wzruszona, że następcy Albera dostrzegli wspólną nić w stylu AZ Factory i moich projektach. Tchnęli w nasze modele nowe życie. Vanda ma swoją klasyczną, ciemną stronę, ale otulona w kwiatowe printy dosłownie rozkwitła. Praca z nimi była niesamowitym doświadczeniem – tłumaczy projektantka. Na potrzeby pokazu zaprojektowała sandały na szpilce zwieńczonej rzeźbiarską, złotą kulą, klapki ozdobione płatkami oraz szalone czółenka z odsłoniętą piętą wirujące w ruchu dzięki frędzlom z koralików. 

Niektóre, prostsze modele butów z wybiegu pojawią się w sprzedaży w Polsce. Bardziej ekscentryczne, zdobione frędzlami, też będą dostępne, ale w ograniczonych ilościach. – Ich produkcja jest wyjątkowo wymagająca – tłumaczy Dominika Nowak.

Dominika Nowak inspiruje się przede wszystkim potrzebami klientek 

Dominika Nowak ogląda też inne pokazy z paryskiego tygodnia mody. – Śledzenie trendów to nieodłączna część mojej pracy. Jednak prognozowanie ich i przewidywanie, jak będą się kształtować, to już zupełnie inna rola, która niekoniecznie należy do moich kompetencji – tłumaczy projektantka. W centrum stawia jednak indywidualne potrzeby klientów – to przede wszystkim one napędzają ją do dalszej pracy. – Inspiruję się pokazami i prezentacjami marek, które też wychodzą od klienta – dodaje. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij