Znaleziono 0 artykułów
04.08.2022

#CareFor: Jak zmniejszyć zużycie energii na co dzień?

04.08.2022
Fot. Getty Images

W obliczu kryzysu klimatycznego marka LG rusza z ekologiczną kampanią edukacyjną oraz konkursem.

Oszczędzanie energii jeszcze do niedawna było wyborem – przejawem wrażliwości, świadomości ekologicznej i troski o przyszłość planety. Dziś, gdy kryzys energetyczny jest faktem, oszczędzanie energii staje się gospodarczą koniecznością. Pojawia się tylko pytanie, jak realnie działać we własnym domu? Z pomocą przychodzi LG, które w tym trudnym momencie startuję z kampanią #CareFor.

Fot. Materiały prasowe

Po pierwsze, przyjrzyj się swoim codziennym nawykom. Czy twoja skrzynka mailowa musi pękać w szwach? Tak, usuniecie niepotrzebnych wiadomości odciąży prace serwerów i zmniejszy zużycie prądu. Czy na pewno musisz kupować egzotyczne owoce, gdy jest sezon na lokalne wiśnie, borówki i morele? Sprowadzanie żywności z całego świata zostawia ślad węglowy, który można zminimalizować. Czy możesz raz dziennie na godzinę wyłączyć urządzenia elektryczne – radio, telewizor, komputer, klimatyzację? Zamiast z windy skorzystać ze schodów, a samochód zastąpić rowerem? Jeśli zmienisz utarty schemat, oszczędności będą większe niż myślisz. 

Po drugie, kupując sprzęt RTV i AGD sprawdzaj jego zużycie energetyczne. Nawet jeśli różnice wydają ci się niewielkie pomnożone przez ilość godzin i lat urastają do poważnych liczb z którymi trudno dyskutować. Zwłaszcza, że urządzeń których używasz na co dzień jest naprawdę wiele. Eksperci LG opracowali, m.in. zaawansowane klimatyzatory domowe, ale też pralki, lodówki, czy telewizory.

Po trzecie, jeśli masz sprytny sposób, albo pomysł na to, jak żyć bardziej ekologicznie – zmniejszyć zużycie energii, ograniczyć emisję CO2 – podziel się nim. Wystarczy, że wejdziesz na instagramowy profil marki i weźmiesz udział w konkusrie: #CareForWhereYouLive_Pl.

Więcej na stronie kampanii.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij