Znaleziono 0 artykułów
02.11.2020

Coca-Cola w papierowej butelce

02.11.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Plastikowa butelka opleciona czerwoną taśmą z logo Coca-Coli może niebawem odejść w zapomnienie. Koncern szykuje dla niej ekologiczną alternatywę. 

PlantBottle Coca-Coli to butelka wykonana w 30 proc. z surowców pochodzenia naturalnego. Prototyp składający się z papierowej powłoki wyłożonej cienką warstwą plastiku, został zaprojektowany tak, by w pełni nadawać się do recyklingu, a śladowe ilości tworzywa sztucznego zostały pozyskane z odpadów. 

 

Biodegradowalna butelka powstała we współpracy z duńską firmą Paboco Pioneer. Nowa technologia w przyszłości pozwoli na wykorzystywanie przy tworzeniu butelek wyłącznie papieru. To kolejny krok w kierunku zrównoważonej produkcji. Marka do 2030 r. założyła, że postara się wyeliminować odpady – wszystkie opakowania będą poddawane recyklingowi. 

– Musimy osiągnąć wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości nim rozpoczniemy dalsze testy – mówią przedstawiciele Coca-Coli. Póki co PlantBottel przeszła starcie z chłodem lodówki i temperaturą pokojową. Trwają kolejne testy. 

Pola Dąbrowska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Coca-Cola w papierowej butelce
Proszę czekać..
Zamknij