Znaleziono 0 artykułów
12.07.2023

Comune: Showroom z polskimi markami

12.07.2023
Fot. PION Studio

Dobrym dizajnem trzeba się dzielić, dlatego twórcy Comune, weekendowego showroomu skupiającego młode polskie marki, stworzyli inicjatywę, w która pokazuje projekty m.in. Marka Bimera, czy Marcina Kuberny. Pierwsza edycja odbyła się w starej willi w Gdańsku.

Projekty Branik Delight, Grôpk czy Marka Bimera ogladaliśmy w weekendowym showroomie Comune skupiającym młode polskie marki z dizajnem. Do Comune w Gdańsku założyciele marek The Good Living & Co. i Lexavala zaprosili innych skrupulatnie wyselekcjonowanych projektantów. W połowie to nazwiska – marki, jak Marek Bimer, Jan Ankiersztajn czy Agata Knorowska ze swoim Branik Delight.

Fot. PION Studio

Obok nich znalazły się świeże zjawiska ostatnich miesięcy – np. ceramika Marcina Kuberny, założyciela marki Grôpk, czy kompozycje z roślin Remigiusza Dorawy z Nire. Ale też zupełnie nowe, nieznane szerzej projekty „do odkrycia”, jak meble i glinane naczynia polsko-portugalskiego studia Further Ther, czy ręcznie wytwarzane kafle  Juliy Wójcik.

Fot. PION Studio

 – Artyści powierzyli nam swoje prace, zaufali nam. To duża odpowiedzialność, ale też wielkie i ekscytujące wyzwanie – mówi Monika Szyca-Thomas z The Good Living & Co. – Polski dizajn rozkwita. Warto przyglądać mu się z uwagą i my będziemy to robić – dodaje. 

Cały tekst znajdziecie w trzecim wydaniu „Vogue Polska Living”. Do kupienia w salonach prasowych, online z wygodną dostawą do domu oraz w formie e-wydania.

Basia Czyżewska
  1. Kultura
  2. Design
  3. Comune: Showroom z polskimi markami
Proszę czekać..
Zamknij